Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Splatoon 3’te Mikro Ödemeler Yer Alacak

Splatoon 3 çıkış tarihine çok az kaldı ve bu yüzden oyun hakkında birçok bilgi gelmeye başladı.

Nintendo, sinematik bir fragman aracılığıyla duyuran Splatoon 3 üzerinde çalışmaya 2021’in sonlarında başladı ve ara ara birçok güncelleme ile hayranları bilgilendirdi. Garip bir şekilde oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça gelen bilgiler ise azalmaya başladı. Bunun yanı sıra beklenmedik yerlerden yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Splatoon serisi, 2015’te WiiU’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde kesinlikle Nintendo’ya farklı bir yön kazandırdı. Nintendo’nun geleneksel markalarının çoğunun aksine, Splatoon esas olarak rekabetçi çevrimiçi PvP olarak piyasaya sürüldü ancak oyunda mermi yerine boya kullanıyoruz. Topluluk, Nintendo’nun nişancı türüne odaklanan bir oyun sunmasına şaşırsa da oyun serisi fazlasıyla sevildi.

Splatoon 3 Cüzdanlara Göz Dikti

Splatoon 3

Oyunları lansmandan yaklaşık bir ay önce gözden geçiren ve derecelendiren ESRB, yakın zamanda Splatoon 3 hakkında yeni ayrıntılar sağladı. Beklendiği gibi, çevrimiçi nişancıya, oyunun genellikle 10 yaş ve üzeri herkes için uygun olduğunu belirten bir E10 derecesi verildi. Boya kullandığımız için bu şaşırtıcı değil ancak Splatoon 3’ün Oyun İçi Satın Alımlar içerdiğine dair bir not içermesi asıl dikkat çekici nokta oldu.

Ne yazık ki, önceki iki oyunda mikro ödeme veya benzeri oyun içi satın alımlar olmadığı düşünüldüğünde, kazanılan para birimini silahlar ve kozmetikler için harcamanın dışında başka hiçbir ayrıntı verilmedi. Oyun içi ve mikro ödeme tarzı satın almalar, çevrimiçi oyunlar için yeni bir şey değil. Destiny 2, Warframe ve Rocket League gibi canlı hizmet oyunlarından bu duruma alıştık.

Buradaki en büyük fark, Splatoon 3’ün tam fiyatlı bir oyun olması ve birçok canlı hizmet oyununun ücretsiz oynanabilmesi, bu nedenle Nintendo’nun gerçekten bu rotaya gidiyorsa ne tür eşyaları hangi fiyattan satacağını görmek ilginç olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.