Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Splatoon 3 Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Bu haftanın başlarında Xenoblade Chronicles 3'ün erken yayınlanacağını sürpriz bir şekilde ortaya çıkaran Nintendo, sonunda Splatoon 3'ün çıkış tarihini de onayladı.

Splatoon 3 çıkış tarihini bugün öğrendik. Oyun, ilk olarak Şubat 2021 Nintendo Direct sunumu sırasında duyuruldu ve oyunun son Splatoon 2 SplatFest etkinliğinden sonra geçeceği açıklandı. Oyunun ilk fragmanı, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu bileşenlerinde kullanılabilen yeni Ink Bow silahını da ortaya çıkardı. Bugün yayınlanan fragman ile oyunun çıkış tarihi de açıklandı.

Bu haftanın başlarında Nintendo, sevilen JRPG serisinin uzun zamandır beklenen devamı olan Xenoblade Chronicles 3’ün Temmuz 2022’de planlanandan iki ay önce çıkacağını duyurarak beklenmedik bir hamle yaptı. Oyunun ilk olarak Eylül ayında çıkması planlanıyordu. Şubat ayındaki son Nintendo Direct sırasında duyuruldu. Bugün ise nihayet Splatoon 3 çıkış tarihini de öğrendik.

Splatoon 3 Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu

Splatoon 3 Çıkış Tarihi
Splatoon 3 çıkış tarihi, 9 Eylül 2022 olarak açıklandı.

Bu ilk açıklamadan bu yana Nintendo, oyunun tek oyunculu kampanyası Return of the Mammalians, oyunun Splatsville adlı yeni merkez dünyası ve ilk olarak Splatoon 2’de tanıtılan yenilenmiş Salmon Run modu hakkında ayrıntıları açıkladı. Buna rağmen, Nintendo’nun oyunla ilgili henüz açıklamadığı çok şey olduğunu da belirtelim.

Nintendo, bugün çıkış tarihini açıklarken, Turf War çok oyunculu tek bir tam maçını sergileyen oyun için üç buçuk dakikalık bir oynanış fragmanı da paylaştı. Bu klip, aynı donanımda piyasaya sürülmesine rağmen Splatoon 2’ye göre şaşırtıcı şekilde geliştirilmiş görselleri sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda Splatoon 3’ün yeni oyun mekaniklerinden bazılarını ve daha önce diğer fragmanlarda tanıtılan yeni kıskaç yeteneği ve bir örümcek robotu gibi öğeleri gösteriyor.

Splatoon 3, 9 Eylül 2022‘de çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.