Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spider Man No Way Home Gişe Rekoru Kırdı

17 Aralık'ta vizyona giren Spider Man No Way Home gişe rekoru kırdı. Film, bir diğer Marvel üyesi Avengers: Endgame'i geçemese de, MCU içindeki en iyi başlangıçlardan birine imza attı.

Spider Man No Way Home, gişede çok büyük işler yaparak rekor kırdı. Süper kahraman filmi geçtiğimiz Cuma günü Kuzey Amerika’da önizlemeler dahil 121.5 milyon dolar hasılat elde etti ve bu da filmi Kuzey Amerika tarihindeki ikinci en büyük hasılatlı Cuma günü yapıyor.

Avengers: Endgame 157.4 milyon dolar ile daha iyisini yapmıştı. Bu rakamların tamamı Hollywood haber sitesi Deadline aracılığıyla paylaşıyoruz. No Way Home’un açılış gününde ABD’deki 121.5 milyon doları, salgından önce 2015’te Kuzey Amerika’daki ilk Cuma günü 119.1 milyon dolar kazanan Star Wars: Güç Uyanıyor’un önünde.

Spider Man No Way Home 121.5 Milyon Dolar Hasılat Yaptı

Spider Man

No Way Home’un tüm hafta sonu için Kuzey Amerika’daki ilk üç gününde 247.5 milyon dolar kazanması bekleniyor. Avengers: Endgame (357.1 milyon dolar), Avengers: Infinity War (257.7 milyon dolar) ve Star Wars: The Force Awakens (247.96 milyon dolar) gibi ilk hafta sonu en çok kazananları yakalamak için yapacak büyük işleri var.

Elbette hiçbir şey kesin değil ve No Way Home beklenenden daha büyük rakamlara ulaşabilir. Film, mümkün olan en yüksek A+ CinemaScore derecesine sahip ve bu da gişe rakamlarının ağızdan ağza iletişim sayesinde güçlü olmaya devam edeceğini gösteriyor. Bir rapora göre Sony, No Way Home’u tanıtmak için 200 milyon dolardan fazla harcadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.