Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

SpaceX, Türkçe Bilen Müşteri Temsilcisi Arıyor: İşte Aylık Maaş

Uydu tabanlı internet hizmeti Starlink'i Türkiye'de devreye almaya hazırlanan SpaceX, akıcı derecede Türkçe ve İngilizce bilen müşteri temsilcisi arıyor.

Ünlü milyarder Elon Musk‘ın sahibi olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, akıcı derecede Türkçe ve İngilizce bilen müşteri destek sorumlusu arıyor. Firmanın resmi web sitesi üzerinden açılan iş ilanı, hem SpaceX hem de Starlink uydu hizmeti için geçerli.

Bu haftanın başında New York’ta bir araya gelen Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Starlink’in Türkiye’de kullanıma açılması konusunu görüşmüşlerdi. Uydu tabanlı internet hizmetinin ülkemizde ne zaman devreye alınacağı belli değil, ancak açılan iş ilanı çalışmaların hız kazandığını gösteriyor.

SpaceX, Uydu Hizmeti Starlink’i Türkiye’ye Getiriyor

Kaliforniya, Hawthorne ve Washington, Redmond şehirlerindeki ofislerde çalışacak olan personeller, muhtemelen Türkiye’deki Starlink abonelerine hizmet verecek. Aranan temel nitelikler arasında lise diploması ve denklik belgesi, ön saflarda müşteri destek rolünde 1 yıldan fazla deneyim ve akıcı derecede İngilizce ve Türkçe bilgisi yer alıyor.

spacex türkçe iş ilanı

Pozisyon için başvuran kişilerden mükemmel problem çözme becerisi, mükemmel yazılı ve sözlü iletişim becerisi, empati yeteneği, zaman yönetimi ve teknik beceri gibi yetenekler bekleniyor. Aranan ek gereksinimlere baktığımızda ise tatillerde çalışma ve bazı günler 10-12 saat mesai gibi kriterler görüyoruz. En merak edilen konu olan maaşa gelirsek, 1. seviye müşteri destek görevlisinin alacağı ücret saatlik 22 dolar iken, 2. seviye müşteri destek görevlisi ise saatlik 24,50 dolar kazanacak.

Hafta sonlarını çıktığımızda aylık 3 bin 200 dolar (87 bin TL) gibi paraya tekabül ediyor, ancak buna tatil günlerindeki çalışmayı ve ek mesai ücretlerini eklediğimizde maaş daha da artacaktır. SpaceX’in Türkçe bilen çalışan ilanına ve diğer detaylara resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Başvurmak için sayfasının en altındaki formu doldurabilir ve özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Kaç kişinin işe alınacağı gibi detaylar ise henüz bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.