Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk Arasındaki İlginç Diyalog

New York'taki Türk Evi'nde bir araya gelen Tesla CEO'su Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında kameralara yansıyan ilginç bir diyalog yaşandı.

Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’nin New York kentine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM binasının yakınlarındaki Türk Evi’nde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile bir araya geldi.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Musk ve Erdoğan’ın Starlink uydularının Türkiye’de kullanıma sunulmasını görüştüğü ve ayrıca Cumhurbaşkanı’nın Musk’tan Türkiye’de bir Tesla fabrikası kurmasını istediği belirtildi.

Musk, Erdoğan ile Görüşmeye Oğlu ile Geldi

Erdoğan’la yapacağı toplantıya üç yaşındaki oğlu X‘i de yanında getiren milyarder girişimci, Cumhurbaşkanı ile ilginç bir an yaşadı. Erdoğan, sohbet sırasında Musk’a karısının nerede olduğunu sordu. Bir an için ne diyeceğini bilemeyen Tesla ve SpaceX CEO’su, “Ah, o şu anda San Francisco’da. Biz şu anda ayrıyız. Bu yüzden çoğunlukla çocuğuma ben bakıyorum” ifadelerini kullandı.

Musk’ın satın aldığı sosyal medya platformu Twitter’ın yeni adıyla aynı isme sahip olan X Æ A-12, Musk’ın şarkıcı Grimes’la sahip olduğu üç çocuktan biri. 2021’de kardeşi Exa Dark Sideræl Musk (Y olarak da biliniyor) dünyaya geldi. Eylül 2021’de ayrılan çiftin Tau Techno Mechanicus adındaki son çocukları ise Musk’ın yeni biyografisinde ortaya çıktı.

Dünya nüfusunun azalmasını önlemek için insanların daha fazla çocuk sahibi olması gerektiğini savunan ünlü milyarderin şu anda üç farklı kadından 10 çocuğu bulunuyor. Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye pazarına nisan ayında girmişti. Markanın ülkemizde satışta olan modeli Y, vergiler dahil 2,3 milyon TL fiyata sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.