Söylenti: Microsoft, Obsidian Entertainment’i Satın Alacak!

Microsoft, Obsidian Entertainment'i bünyesine katacak gibi görünüyor.

Günümüzün en büyük firmalarından birisi olan Microsoft hemen hemen tüm platformlarda adını duyurmuş bir geçmişe sahip.

Son yıllarda oyunlara verdiği destekler ile adından söz ettiren Microsoft bugün VG247 ve PC Games N’in haberi ile bizlerin de radarına girdi. VG247’nin yabancı kaynaklı haberine göre Microsoft Obsidian Entertainment adlı şirketi bünyesine katmak için çalışmalara başlamış. Hatta bu bir söylenti olarak kulislerde konuşuluyormuş. PC Games N’in haberinden bahsedecek olursak Microsoft, Obsidian Entertainment’i bünyesine katmak için ikna çabalarına başlamış ve şuan görüşmeler yüzde 90 olumluymuş.

Obsidian Entertainment’den kısaca söz edip haberi toporlayacak olursak, 2003 yılında ABD’nin Kaliforniya kentin de kurulan video oyun geliştirme şirketi Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity ve Tyranny gibi oyunlarında geliştiricisiydi. 15 yıldır bağımsız olan geliştirici firma söylentilere göre artık Microsoft bünyesinde oyun geliştirecekmiş.

Geçtiğimiz yıl 10 farklı oyun stüdyosu kapatılırken Microsoft’un Obsidian Entertainment’i bünyesine katmak istemesi anlaşılmazken anlaşmalar olumlu sonuçlanacak gibi görünüyor. Bakalım Microsoft başka hangi firmalara göz koydu bekleyip göreceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol