Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’nin Bir Oyunu Daha Steam ve Epic’te PSN Hesabı Gerektirecek

Firewalk Studios tarafından geliştirilen 5v5 takım tabanlı çevrimiçi nişancı oyunu Concord, Steam ve Epic Games Store'da PSN hesabı gerektirecek.

Tanıtım fragmanı ve oynanış videosu ile 30 Mayıs’taki State of Play etkinliğinde duyurulan Concord, PlayStation’ın canlı hizmet oyunları içerisinde iddialı bir konuma sahip. Overwatch ve Apex Legends gibi popüler nişancılara rakip olan 5v5 takım tabanlı arena oyunu, 24 Ağustos’ta PlayStation 5 ve PC platformları için çıkış yapacak.

Bilindiği üzere son dönemde PC’nin yolunu tutan Sony oyunlarının ortak özelliği, PlayStation Network Account (PSN) gerektiriyor olması. Şimdi Concord’un da bu şartı taşıyacağı bildirildi. Dealabs’in sızıntı konusunda mahir ismi billbil-kun, Steam veya Epic Games Store üzerinden çevrimiçi oynanabilmesi için bir PSN hesabına ihtiyaç duyacağını aktardı.

PC’de Concord Oynamak İçin PSN Hesabı Şart

concord psn

Bu büyük bir sorun çünkü PlayStation Network dünya çapında 177 ülkede kullanılamıyor ve bu da küresel oyun pazarının büyük bir bölümünün Concord’a erişemeyeceği anlamına geliyor. Helldivers 2‘de de benzer bir zorunluluğun uygulanması, sosyal medyada müthiş bir tepkiye yol açmıştı. Oyun 48 saatten kısa bir süre içinde Steam’de 100 binden fazla olumsuz yorum aldı.

PlayStation, gelen tepkiler üzerine U dönüşü yaptı ve Helldivers 2’nin PC sürümü için PSN zorunluluğunu kaldırdı. Son olarak God of War Ragnarök‘ün de çevrimiçi bir oyun olmamasına rağmen PSN hesabı gerektireceği açıklandı. Şimdi Concord için de bu zorunluluğun uygulanacak olması, benzer bir tepkiye yol açabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.