Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony Valkyrie Oyun Stüdyosunu Aldı

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, yeni satın alımlarına devam ediyor. PlayStation markasını güçlendirmek isteyen Sony, önemli bir satın alımı gerçekleştirdi.

Sony PlayStation Studios’a önemli bir stüdyoyu daha dahil etti. Yapılan açıklamaya göre Sony, Valkyrie oyun stüdyosunu satın aldı.

Valkyrie Entertainment’ın satın alımının mali detayları Sony tarafından açıklanmadı. 2002 yılında kurulan ABD Seattle merkezli Valkyrie Entertainment daha çok diğer oyun stüdyolarına sağladığı ortak geliştirme hizmetiyle biliniyor.

Sony Valkyrie Satın Alımı İle PlayStation Studios’u Genişletti

Sony Valkyrie

Valkyrie Entertainment, geçmişte God of War, Halo Infinite ve VALORANT oyunlarının geliştirilmesine yardımcı olmuştu. Stüdyonun birlikte çalıştığı şirketler arasında Sony’nin yanında Microsoft ve Riot Games ile pek çok büyük oyun stüdyosu bulunuyor. Sony Valkyrie satın alımını duyurmadan önce stüdyo Sony’nin Santa Monica Studio ile birlikte God of War Ragnarök oyunu üzerinde çalışıyordu.

Sony Valkyrie Entertainment satın alımı PlayStation Studios başkanı olan Herman Hulst tarafından açıklandı. Hulst açıklamasında, “PlayStation Studios olarak olağanüstü oyun deneyimleri sunmaya devam ederken, Valkyrie Entertainment’ın yetenekleri PlayStation Studios çatısı altında yer alan her ekibe katkı sağlayacak.” sözlerine yer verdi.

sony valkyrie oyun studyosunu aldi 3

Sony 2021 yılını önemli bir satın alımla tamamlıyor. Son 12 ay içerisinde Housemarque, Nixxes Software, Firesprite, Bluepoint Games ve Valkyrie Entertainment satın alımı ile birlikte PlayStation Studios çatısı altında yer alan stüdyoların sayısını 17’ye çıkartmış oldu. Sony daha önce stüdyo satın alımı süreçlerinde çok daha stratejik davranıyordu. Şirket 2010 ve 2020 yılları arasında sadece Sucker Punch Productions ve Insomniac Games satın alımlarını gerçekleştirmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.