Sony PS5 Üretimini Azaltmaya Başladı

Sony, oyunseverler tarafından çok fazla bir şekilde rağbet gören ürünü PS5'in üretimini çip sıkıntısı dolayısıyla üretimini azaltmaya başladı.

Sony’nin, çip sıkıntısı ve lojistik kısıtlamalar nedeniyle PS5’in üretim planlarını yaklaşık bir milyon adet konsol azalttığı bildiriliyor. Ayrıca artık daha az şekilde konsol üretildiğinden dolayı yalnızca bir adet almak kullanıcıları nasıl etkiler ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Sony PS5 Üretiminde Karar Değişikliğine Gitti

Bloomberg’den yayımlanan bir rapora göre, Sony’nin üretim konusunda sıkıntı yaşadığını ve bu yüzden üretimi azaltacağı belirtiliyor. Kaynaktan alınan bilgilere göre, Şirketin başlangıçta 2022 Mart’ında sona eren yılda 16 milyondan fazla Sony PS5 üretmeyi hedeflediğini iddia ediyordu ancak bu rakam yaklaşık 15 milyona düşürüldü.

Sony PS5

Raporda belirtildiği gibi, Sony’nin Finans Direktörü Hiroki Totoki, yakın zamanda yatırımcılara lojistik sorunların ve parça kıtlığının daha şiddetli büyüdüğünü söyledi. Eylül 2021’de sona eren çeyrekte PS5 satışları beklenenden daha azdı ve Temmuz ayından bu yana konsol satışları bir alt versiyonu olan PlayStation 4 için belirlediği hızın oldukça altına düştü.

Devam eden küresel çip sıkıntısı PS5 ve diğer birçok elektronik cihazlar için iyilik yapmadı ve Covid salgının süren etkileri arzı öngörülemez yaptı. Bloomberg’in kaynakları, PS5 montaj ortaklarının, sevkiyatların planlanan zamanda ulaşacağını doğrulamak için bileşen tedarikçileri ile günlük temas halinde olduğunu belirtiyor. Fakat Sony’nin mevcut durumun, 16 milyonun üzerinde kurduğu planların, konsoldan oluşan hedeflerini yerine getiremeyeceği anlamına geldiğine açıkça karar verdi.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol