Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Daha Fazla Oyun Stüdyosu Satın Alacak

PlayStation CEO'su yeni projeleri hakkında Podcast'te konuştu.

Sony Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, şirketin daha fazla oyun stüdyosu satın almayı planladığını doğruladı. Haber, resmi PlayStation podcast‘inin en son bölümünde açıklandı. Destiny yaratıcısı Bungie; Bluepoint Games, Housemarque ve en son olarak Haven dahil olmak üzere birçok satın alma işlemi üzerinde çalışıyor. Şirketin şu anda portföyünde 18 geliştirme stüdyosu mevcut.

Ryan, PlayStation Studios ile gerçekten iyi bir konumda olduklarını söyledi. Ayrıca stüdyoları doğal bir biçimde büyüttüklerini dile getirdi. 2021 yılı boyunca beş stüdyo satın alan şirket, Bungie ile görüşme halinde olduğunu onayladı.

Sony’nin Projesi PS Plus Tüm PlayStation Oyunlarını İçerecek

Sony

PlayStation CEO’su; Sony’nin Xbox Game Pass’in en güçlü rakiplerinden biri olmasına rağmen yeni abonelik hizmeti PS Plus’a, neden birinci taraf oyunlarını dahil etmemeye karar verdiği hakkında biraz daha konuştu. Yaptıkları oyunların artık daha da büyüdüğünü ve daha güzel olduğunu açıklarken amaçlarına ulaştıklarını da belli etti. Bu durumun sebebinin, oyunları piyasaya çıkar çıkmaz hemen bir abonelik hizmetine sokmanın erdemli olmaması olarak açıklandı.

Bu haftanın başlarında PlayStation, Microsoft’un Xbox Game Passine rakip olacak yeni abonelik hizmetini açıkladı. Sony, PS Now ve PS Plus’ın PS4 ve PS5 oyununun yanı sıra PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını içereceğini söyledi. Üç seçenekli abonelik sisteminin lansmanı yakın zamanda yapılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.