Sonic Yakında Tesla Üzerinde Oynanabilecek

Sonic oyununun 30. yıldönümü için birden çok kutlama yaptı ve Sonic hayranı Tesla araç sahiplerini sevindirecek.

Sonic, bu yıl 30. yıl dönümünü fazla şekilde kutladı. 1991’de Sonic the Hedgehog, Sega Genesis’te ilk kez piyasaya çıktığında, konsola özel, çığır açan bir oyundu. Otuz yıl önce çıkmasına rağmen ve hemen ardından gelen üç oyun, bugüne kadar hala yaygın olarak oynanıyor.

Orijinal oyun bu noktada hemen hemen her platformda oynanabilir. Nintendo, Sega yaptığında konsol oyunundan vazgeçmeye zorlanmış olsaydı, Mario için de aynı şey söylenebilirdi. Oyun, Sega’nın konsol pazarında kalma gücü eksikliğinden büyük ölçüde yararlandı ve son zamanlarda ilk oyunun yakında oynanabileceği yepyeni bir platform ortaya çıkardı.

Sonic Doom Gibi Tesla Aracında Oynanabilecek

Sonic

Tesla araçlarında oynanabilecek. Araba şirketi oyun ve Tesla arasındaki bir ekip, yakında oyunu kontrol panelinizde oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Açıklamada, “Sonic the Hedgehog 1, otomobilin USB bağlantı noktalarına bağlanan bir el kumandası ile birlikte yerleşik ekran aracılığıyla tüm dünyadaki Tesla modellerinde mevcut olacak” deniyor.

Aynı ifade aynı zamanda oyunu oynayanın sürücü değil yolcular olması gerektiğini vurgulamaya da çok dikkat ediyor. “Yolcular, dünyayı kurtarma görevinde düşmanları yenmek için klasik bölgelerde yıldırım hızıyla yarışırken oyunculara dönüşüyor.” Aslında bu, Tesla’nın arabalarının orta konsolları aracılığıyla oynanabilir hale getirdiği ilk oyun değil. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol