Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Son Zelda Oyununun Güncel Satış Rakamları Açıklandı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom duyurulduğu zaman Link'in yeni macerasının bir hit olacağı belliydi.

Nintendo, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom‘ın etkileyici satış sonuçlarıyla övündü. Kyoto merkezli devin son mali raporunda yer alan verilere göre Link’in son macerası dünya çapında 18,5 milyondan fazla alıcı buldu. Satış rakamlarının 30 Haziran 2023 itibarıyla hesaplandığını da hesaba katarsak sonuç daha da etkileyici. Özetle, biz bu haberi yazarken bu rakamın çok daha yüksek olması muhtemel.

Tears of the Kingdom‘da kendisini bir kez daha serinin bir önceki oyunu Breath of the Wild’dan bilinen Hyrule diyarında bulan Link olarak oynuyoruz. Ganondorf’un uyanışı, oyunun dünyasını önemli ölçüde etkiledi ve Demon King, kahramanı yenmeyi başarmakla kalmadı, aynı zamanda onu kendine özgü Usta Kılıcından ve sağ kolundan da mahrum etti. Üstüne üstlük, Prenses Zelda gizemli koşullar altında ortadan kayboldu.

Zelda, Şimdiden Yılın Oyunu Olmaya Aday

Son Zelda Oyununun Güncel Satış Rakamları Açıklandı

Oyun, uçsuz bucaksız dünyayı özgürce keşfetmemizi sağlıyor ve önümüze konan görevler ve yolumuzu tıkayan bulmacalar çeşitli şekillerde çözülebiliyor. Ayrıca macera boyunca rakiplerle çok sayıda çatışmaya giriyoruz. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’da tanıtılan en büyük yenilik, köprüler, araçlar ve hatta otomatik dövüş makineleri gibi yapılar oluşturduğumuz çeşitli nesneleri birleştirme özelliği oldu.

Tears of the Kingdom, temelde oyunun sunduğu her mekanik için evrensel olarak övgülere boğuldu. Oyunun muazzam açık dünyası, Link’in etkileyici yeni yetenekleri ve Breath of the Wild isimli önceki oyuna göre yapılan iyileştirmelerin her birisi ayrı ayrı övüldü. Ayrıca serinin klasik zindanlarının geri dönüşü de büyük beğeni toplamayı başardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.