Skyrim, Unreal Engine 5 İle Yapılsaydı Nasıl Görünürdü?

YouTube'da, Skyrim'in eğer Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirilseydi nasıl görüneceğine dair bir video ortaya çıktı.

The Elder Scrolls V: Skyrim neredeyse 10 yaşında olmasına rağmen hala büyük bir popülariteye sahip. Her zaman yeni modlar çıkıyor ve hayranlar her gün evrene geri dönüyor. Oyunun sadece Steam üzerinde aylık ortalama oyuncu sayısı sürekli olarak 15-20 bin civarında. Hayranların bu eşsiz oyundan ilham alan yeni eserler yaratmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.

Geçtiğimiz günlerde Skyrim’in Unreal Engine 5 tarafından desteklenseydi oyunun nasıl görüneceğini gösteren bir video ortaya çıktı. Yaratıcı, ikonik oyunun atmosferini aktarırken motorun yeteneklerini oldukça muhteşem bir şekilde sunmuş. Aşağıda paylaştığımız videoda, batı gözetleme kulesinin ne kadar güzel göründüğünü kendiniz görebilirsiniz.

Skyrim

Unreal Engine 5, tüm istekli geliştiricilere erken erişimde sunuldu ve motorun çok iyi olacağı şimdiden belli. Teknoloji, yaratıcılar tarafından sürekli olarak geliştirilmekte ve iyileştirilmekte.

Reddit’teki oyun severler hayranlığını gizleyemedi. Hatta bazıları The Elder Scrolls’un yaklaşmakta olan altıncı bölümünün bile bu kadar iyi görünmeyeceğini iddia etti.

Tam bir karşılaştırma için oyunun orijinal versiyonunda aynı yerin nasıl göründüğüne bakın.

Skyrim

Kimseyi kandırmayalım, Skyrim gerçekten çok eski. Sürekli teknolojik ilerleme yaşadığımız günümüz dünyasında 10 yıl gerçekten çok fazla. Bu tür malzemeler aynı zamanda ikonik serinin sonraki oyunlarına yönelik beklentiyi de büyük ölçüde artırıyor.

Altıncı oyun henüz tasarım aşamasında olduğu için büyük ihtimalle çok uzun yıllar daha bekleyeceğiz. Bununla birlikte, grafiğe çok önem veren kişiler için Skyrim modlarını mutlaka tavsiye ederiz. Örneğin son zamanlarda hayranlar, yapay zeka kullanarak dokuları iyileştiren bir geliştirme tasarladı. Bahsettiğimiz moda bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Skyrim Unreal Engine 5 ile Yapılsaydı Nasıl Gözükecekti? (Video):

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol