Skyrim Anniversary Edition Güncellemesi Hataları Düzeltti

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition için 1.6.323 Güncellemesi yayınlandı. Hatalar düzeltildi ancak modlar tekrar bozuldu.

Geçtiğimiz hafta The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition‘ın hataları haftaya çözeceğini bildirmiştik. Bugün oyun için yeni bir güncelleme yayınlandı. İyi haber şu ki çoğu hata düzeltildi; Kötü haber ise güncelleme modları bir kez daha bozdu.

Skyrim Anniversary Edition

Skyrim Anniversary Edition Mod Sorunu

Yeni güncelleme 1.6.323 numarasıyla yayınlandı. Başlıca avantajı, bazı oyuncularda oyun başlangıcında veya modlarla bir oturumdan aldığı kaydı yüklemeye çalışırken ortaya çıkan etkin olmayan siyah ekran sorununu çözmek oldu. Ayrıca bazı notlarda metnin düzgün görüntülenmesini engelleyen ve bazı kapıların açılmasını engelleyen hataları da giderildi.

Bütün sorun, 1.6.323 tarafından getirilen değişikliklerin, oyunun daha iddialı modlarının çoğunun temeli olan proje olan Skyrim Script Extenderit‘in çalışmayı durdurmasına neden olması.

Tabii ki, bu durumda sorun göründüğünden daha küçük. Sadece Skyrim Script Extender’ın hızlı bir güncellemesi gerek. Aynı zamanda tüm mod oluşturma topluluğu Skyrim Anniversary Edition‘a yeni geçiş yapmaya yeni başladı ve çoğu projede hala Anniversary Edition sürümü yok.

Mod Uyum Sorunu Kendiniz Çözebilirsiniz

Anniversary Edition’ndaki modlarla ilgili sorunlar, bu sürümün ayrı bir üretim olarak mevcut olmaması gerçeğinden kaynaklanmakta. Bu sürüm, Special Edition’ı yalnızca bir güncelleme ile değiştirdi. Neyse ki bir hayran, oyunu tüm değişikliklerin çalıştığı bir sürüme geri döndürmek için bir proje geliştirdi. Buradan ulaşabilirsiniz.

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition, bu yıl 11 Kasım’da PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol