Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Silent Hill Ascension Duyuruldu: İnteraktif Film Olacak!

Konami, Dead by Daylight geliştiricisi Behavior Interactive ve Genvid ile işbirliği yaparak geliştirdiği Silent Hill Ascension'ı duyurdu.

Konami, ortak geliştiriciler Genvid ve Behavior Interactive’in interaktif medya projesi Silent Hill Ascension‘ı duyurdu. Konami, Çarşamba günkü Silent Hill Transmission sırasında dört oyun Silent Hill projesinin duyurulmasıyla başlayarak Silent Hill’i resmen küllerinden doğurdu.

Silent Hill 2 Remake, kısa hikayelere odaklanan Silent Hill Townfall ve serinin gizemli yeni oyunu ‘F’ ve son olarak Silent Hill Ascension ile seri adeta yeniden doğdu. Ascension isimli bu yapım, canlı hikaye anlatımı ile etkileşimi bir araya getiren bir çapraz medya çalışması olarak diğerlerinden tamamen ayrı bir yapıda olacak ve farklı mekanikler kullanacak.

Silent Hill Ascension Etkileşimli Video Deneyimi Sunacak

Silent Hill Ascension

Etkileşimli medya projeleri son yıllarda popülerlikte bir artış gördü ve Netflix’teki Black Mirror: Bandersnatch en popüler ve başarılı örneklerden bir tanesi oldu. Silent Hill Ascension, daha önce keşfedilmemiş fikirlere ayrılarak Silent Hill hayranlarına korku serisini deneyimlemeleri için yeni bir yol sunacak.

Silent Hill Ascension ile ilgili çok az şey doğrulanmış olsa da, bunun “etkileşimli bir video deneyimi” olduğu doğrulandı. Duyuru fragmanı, izleyicilerin birlikte izleyebileceğini, topluluk içinde sohbet edebileceğini ve etkileşimli öğeler aracılığıyla deneyimin yönünü doğrudan etkileyebileceğini gösterdi.

Geliştiriciler Genvid ve Behavior Interactive, JJ Abrams’ın Bad Robot ve video oyunundan TV’ye yapım şirketi DJ2 Entertainment’a ek olarak, bu tür bir projeyi hayata geçirmek için tasarlanmış bir ekip desek yanlış olmaz.

Dead by Daylight geliştiricisi Behavior Interactive‘in projeyle ilişkilendirilmesinin Silent Hill: Ascension’da heyecan uyandıracağı kesin. Genvid’in henüz piyasaya sürülmemiş en son MILES Rival Peak de merak uyandırıcı. Bu proje, yayın yapan izleyicilerin her hafta kimin eleneceğine karar verdiği, özel konuşmalarını dinlediği ve hayatta kalma deneyimlerini desteklediği bir dijital gerçeklik şovu deneyimi olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.