Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sifu’da Zorluk Seçeneği Bulunmayacak

Slocap Baş Yapımcısı Pierre Tarno, PlayStation konsoluna özel Sifu'nun zorluk seçenekleriyle çıkmayacağını doğruladı.

Sloclap Baş Yapımcısı Pierre Tarno’ya göre, Sifu lansman sırasında zorluk sçenekleri içermeyecek. Absolver’ın geliştiricisi Sloclap, bu yılın başlarında Sony’nin State of Play sunumlarından birinde bu yapımı duyurdu.

PlayStation konsoluna özel olarak yakında çıkacak olan aksiyon oyunu Sifu, dövüş sanatlarını temel alan hızlı tempolu bir deneyim sunacak.

Sifu

Sifu’da Zorluk Seçmek Olmayacak

Zamanının çoğunu yakın dövüşte geçiren bir karakterin rolünü üstlenmenin yanı sıra, oyuncular ayrıca kahramanın hızlı yaşlanmasına da dikkat etmek zorunda kalacak. Böyle bir gereklilik, oyunun karakteri öldükten sonra hayata döndüren ancak yaşını artıran özel bir kolye aracılığıyla kendini gösteren yaşlanma tamircisi sayesinde gelecek. Böylece oyuncu karakter ne kadar çok ölürse o kadar yaşlanacak.

Sloclap, Sifu’nun yaşlanma ve ölüm mekaniğini yıkarken, kahramanın belirli bir yaşa ulaşmasından sonra kolyenin işlevini yitirdiğini ve oyunun kalıcı olarak sona erdiğini belirtti. Oyunla ilgili yeni bilgiler, mücadelenin burada da bitmeyeceğini gözler önüne serdi.

MP1st ile konuşan Baş Yapımcı Pierre Tarno, oyuncuların, oyunda zorluk seçenekleri olmasını beklememesi gerektiğini doğruladı ancak zorluk seviyesi isteyenleri de dışlamadı; Yayına göre, Tarno, lansman sonrası bir güncellemede potansiyel olarak canlı hale gelen zorluk kaydırıcılarına işaret etti. Yine de bir garanti değil.

Ayrıca, Sifu’nun kampanyasını ölmeden veya yaşlanmadan tamamlamanın mümkün olduğunu söyledi. Yine de, Tarno, oyunun oyunculara meydan okuyacağını ve onları söz konusu meydan okumaya “öğrenmeye, gelişmeye ve uyum sağlamaya” zorlayacağını söylediğinden, böyle bir başarıya ulaşmak birkaç alıştırma çalışması gerektirecek.

Sloclap başlangıçta oyunu gelecek yılın 22 Şubat’ında piyasaya sürmeyi planlıyordu. Bununla birlikte, muhtemelen yayın süresinin kalabalık olması nedeniyle, stüdyo Sifu’nun teslim tarihini birkaç gün ileri almak gibi nadir bir hamle yaptı. Her iki durumda da, PC ve PlayStation sahipleri sadece birkaç ay içinde bu zorlu maceraya katılabilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.