Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Shadow Gambit’in Arkasındaki Mimimi Games Kapanıyor

Shadow Gambit'i geliştiren Mimimi Games, stüdyonun yakın zamanda kapanacağını ve artık oyun çıkarmayacağını açıkladı.

Mimimi Games, son oyununun Shadow Gambit The Cursed Crew olduğunu ve stüdyonun önümüzdeki birkaç ay içinde kapanacağını duyurdu. Stüdyo, web sitesinde yaptığı açıklamada ekibin son 15 yıldır oyun yapmaktan keyif aldığını ve başardıklarından gurur duyduğunu söyledi. Ancak oyunun geliştirme süreci çalışanları olumsuz etkilemiş.

Mimimi, “Yaptığımız her oyuna değer verdik ve stüdyo olarak başarabildiklerimizden gurur duyduk. Aynı zamanda, hayatımızın son on beş yılını giderek daha iddialı oyunlara adamak, bize ve ailelerimize ağır bir kişisel zarar verdi. Shadow Gambit’in piyasaya sürülmesinden sonra, refahımıza öncelik vermenin doğru olduğuna karar verdik. Çok yıllı başka bir üretim döngüsüne başlamak yerine frenleri çekme kararı aldık.” dedi.

Shadow Gambit Türkçe Dil Destekli

Shadow Gambit

Mimimi artık yeni oyun oluşturmayacak ancak Shadow Gambit’i desteklemeye devam edecek. Stüdyo halihazırda tüm platformlar için bir yama üzerinde çalışıyor ve bu yılın sonlarında oyun için daha fazla içerik yayınlayacak. Neyse ki oyunun başarılı lansmanı, Mimimi’nin çalışanlara ikramiye ödemesine olanak tanıdı.

Stüdyonun portföyünde Shadow Tactics: Blades of the Shogun ve Desperados 3 gibi oyunlar yer alıyor. En son oyunu ise, bir lanetin yeniden canlandığı Korsanlığın Altın Çağı’nda geçen gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Oyun gerçekten çok başarılı ve türünün neredeyse tek örneği diyebiliriz. Bu tür oyunlar yapan pek fazla stüdyo yok o yüzden eski oyunların keyfini çıkarmaktan başka şansımız yok gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.