Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

SEGA’dan Üç Yeniden Yapım Oyun Duyurusu!

Sega, Mart 2023’te sona erecek bir sonraki mali yıl için planlanan birden fazla yeni oyun, yeniden düzenleme, yeniden yapım ve yan ürün olduğunu söyledi. Şirket, önümüzdeki 12 ay boyunca neler planladığını sabırsızlıkla bekleyen mali yıl sonuç sunumunda stratejisinden bahsetti.

Ürün yaşam döngülerinin uzatılmasıyla ilgili bir bölümde Sega, serileri için bir dizi “Yeniden Yapım ve Yan Ürün” planladığını söyledi. Şirket, geçen yıl bu yaklaşımların 4 milyon adet satış netleştirdiğini ve gelecek mali yılda 5 milyon adet beklediğini de ekledi. Şirket ayrıca, Sonic Colours: Ultimate, Super Monkey Ball Banana Mania ve Yakuza yan ürünü Lost Judgment’a atıfta bulunarak başarılarını kutladı.

SEGA’da Metaverse’e Adım Atacak

SEGA
Şirket aynı zamanda Sonic’i metaverse dünyasına taşıyacak.

Sega, gelecek yılın oyunlarının ne olacağına doğrudan atıfta bulunmasa da, modern konsollar için yeniden düzenlenmiş orijinal Sonic The Hedgehog oyunlarının bir koleksiyonu olan Sonic Origins‘in bu stratejinin bir parçası olduğunu varsaymak yanlış olmaz. Filmler, karakterin 30. yıl dönümü ve yaklaşmakta olan Sonic Frontiers oyunu sayesinde son birkaç yılda gerçekleşen Sonic’in marka bilinirliğini fazlasıyla arttırdı.

Ayrıca şirket, klasik Sonic oyunlarının dijital versiyonlarının Sonic Origins’in piyasaya sürülmesinin ardından Mayıs ayında satış dışı bırakılacağını belirtti. Bu aynı zamanda şirketin seriyi metaverse geleceği için hazırladığının bir göstergesi olabilir. Tabii ki, Sega metaverse için baskı yapan tek şirket değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.