Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sea of Thieves 40 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

Microsoft'un sahibi olduğu Rare stüdyosu Sea of Thieves'in yeni dönüm noktasına ulaştığını ve 40 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yaptıklarını açıkladı.

Rare adlı stüdyo tarafından biz oyunculara sunulan Sea of Thieves yeni bir dönüm noktasına ulaşmış durumda. Açık dünya korsan teması ile bir hayli ön plana çıkan ve aynı zamanda oyuncu sayısını katlayan yapım, açıklanan detaylara göre 40 milyondan fazla kişi tarafından oynanıyor. Microsoft‘un sahibi olduğu stüdyo, 12. sezonun yayınlanması ile oyunun oldukça fazla oynandığını aktarıyor.

Bildiğiniz üzere Microsoft, oyunu rakip konsol PlayStation 5‘e getirmeyi planlıyor. 30 Nisan tarihinde yeni konsola gelecek olan yapım bugün itibarıyla yeni bir dönem noktasına ulaşıyor. Çok oyunculu bir yapıyı bünyesinde barındıran Sea of Thieves, ilk olarak Mart 2018 tarihinde Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Aynı zamanda oyun abonelik hizmeti Xbox Game Pass‘te piyasaya sürülen ilk özel oyun oldu.

Sea of Thieves Rakip Konsol PS5’e Geliyor

Microsoft, Temmuz 2020 tarihinde Sea of Thieves’in 15 milyondan fazla kişi tarafından oynandığını ve Xbox’ın son konsol neslinin “en başarılı yeni IP’si” olarak yerini sağlamlaştırdığını bildirdi. Yapılan açıklamayla beraber hem Xbox hem de Steam platformunda bu yapımın oyuncular tarafından bir hayli sevildiği aktarıldı ve aynı zamanda hayranlara bağlılık teşekkürü edildi.

PlayStation 5 konsoluna çıkış yapacak olan yapım çapraz oyun desteği ile beraber gelmeye hazırlanıyor. Dolayısıyla istediğiniz şekilde diğer konsollardaki veya PC’deki arkadaşlarınızı davet edebiliyor ve daha keyifli bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Bildiğiniz üzere Şubat ayı içerisinde Microsoft, PlayStation ve Switch konsoluna birinci taraf oyunlarını getireceğini açıkladı. Bu oyunlar arasında Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves ve Grounded gibi yapımlar yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.