Sandbox Hayatta Kalma Oyunu PixARK Mart’ta Çıkıyor

PixARK ile Minecraft ve ARK: Survival Evolved bir araya geliyor.

Bugün Snail Games tarafından yeni açık dünya – sandbox hayatta kalma oyunları PixARK’nin duyurusu gerçekleştirildi. PixARK hem Steam’de, hem de Xbox Games Preview’de Mart 2018 tarihinde Erken Erişim aşamasına geçecek. Yıl sonunda ise PC ile konsollar için resmen satışa çıkacak. Şu aşamada henüz bir fiyat bilgisi verilmese de, oyunun Steam sayfası şimdiden açıldı.

Sandbox hayatta kalma oyunu pixark mart cikiyor 1

Voksel tabanlı bir oyun olan PixARK’ın dünyası aslında isminden de anlaşılacağı üzere ARK: Survival Evolved’a epey benziyor. Sadece daha çizgi filmsi bir yapıya sahip ve grafikleri de Minecraft ile Trove gibi oyunları andırıyor. Fakat derinlemesine crafting ve toplama sistemi gibi hardcore hayatta kalma oyunu mekanikleri ARK: Survival Evolved ile hemen hemen aynı.

PixARK’de bilinmeyen, terk edilmiş bir adada tek başınıza uyanacaksınız. Avlanmak, craft yapmak, bitki yetiştirmek ve hasat etmek, kendinize barınak yapmak ve dinozorlar, düşman insanlar gibi tehditlere karşı koruma sağlamak ise size kalacak.

Hem tek kişilik, hem de çoklu oyuncu modlarının yer alacağı PixARK PC’nin yanı sıra Xbox ile PlayStation konsolları için de hazırlanıyor.
Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol