Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung’un Özelliği iPhone 14’e Geliyor

Samsung'un 2016 yılında geliştirdiği Always On Display özelliği, bu yıl iPhone 14'e eklenecek. Anroidlerin adeta ayrılmaz bir parçası olan bu özelliğin 6 yıl sonra Apple cihazlarına gelmesi oldukça şaşırtıcı.

Apple, akıllı telefonlarına ekleyeceği özellikleri tamamen kendi sınırları içerisinde belirliyor. Herhangi bir özellik anroid telefonlarda oldukça iş görse bile, sırf android özelliği olduğu için iPhone’da bulunmayabilir. Genellikle oldukça işe yarayan ve kullanıcılar tarafından sevilen özellikler, Apple ürünlerine oldukça geç geliyor. Bu özelliklerden bir tanesi ise her zaman açık kalabilen ekran seçeneğiydi.

Android akıllı telefonlar çok uzun zamandır bu özelliğe sahip. Samsung bu özelliği, 2016 yılında Galaxy akıllı telefonları için tanıttı. Apple’ın bu yıl içinde aynı özelliği iPhone 14 ile tanıtması bekleniyor. Bloomberg, Apple’ın iOS 16 güncellemesi ile iPhone 14 için Always On Display özelliğinin temelini atacağını bildirdi. Şirket, yaklaşan WWDC etkinliğinde iOS 16‘yı sergileyecek.

iPhone 14 Yeni Ekran Teknolojileri Kullanacak

iPhone 14

Rapor, donanım sınırlamaları nedeniyle AOD özelliğinin yalnızca üst düzey iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerine özel olabileceğini açıkladı. Apple’ın şu anda kare hızını 1 Hz’e kadar düşürmek için akıllı saatlerinde kullanılan LTPO ekran teknolojisini de yeni cihazlarında kullanacağı bildiriliyor. Bu teknoloji OLED paneliyle birleştirildiğinde, iPhone kullanıcıları ekranı açmak zorunda kalmadan saat, tarih ve bildirimleri görebilecek.

Apple’ın AOD’yi tanıttığına dair söylentiler ikinci kez yayılıyor. Geçen yıl da buna dair söylentiler vardı ancak bu teknoloji gerçekleşmedi. 2016’da Galaxy S7 serisiyle tanıtılan bu özellik, o zamandan beri amiral gemisi cihazlarda kalıcı bir geliştirme oldu. Samsung’un ucuz Android telefonlarında bile artık bu özellik mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.