Samsung, Yeni ISOCELL JN1 Kamera Sensörünü Tanıttı

Samsung bugün yeni 50MP ISOCELL JN1 sensörlerini üretmeye başladığını duyurdu. Bu yeni kamera sensörleri bize neler sunacak?

Samsung bugün yeni 50MP ISOCELL JN1 mobil görüntüleme sensörünün seri üretimine başladığını duyurdu. Sektörün ilk 0,64 mikrometre (μm) piksel mobil görüntü sensörü olacak. Ayrıca Samsung ISOCELL 2.0, Smart ISO ve Double Super PDAF teknolojilerine sahip olacak.

Samsung, yeni ISOCELL JN1 sensörünün akıllı telefon üreticilerinin daha da ince kamera modülleri içeren akıllı telefonlar sunmasına yardımcı olacağını iddia etti. Samsung Electronics’in sensör işinden sorumlu başkan yardımcısı Duckhyun Chang, yeni sensör hakkında şunları söyledi: “Samsung’un gelişmiş piksel teknolojileri, sektörün en küçük piksel boyutuna sahip bir görüntü sensörü geliştirmek için sınırları bir kez daha büyük bir hassasiyetle zorladı. 0,64μm’deki yeni ISOCELL JN1, yarının en şık akıllı telefonlarını ultra yüksek çözünürlüklü mobil fotoğraflarla donatabilecek.” dedi.

ISOCELL JN1

Küçük piksel boyutuna rağmen, yeni JN1 sensörü, Samsung’un ISOCELL 2.0 teknolojisi sayesinde yaklaşık yüzde 16 ışık duyarlılığı iyileştirmesi sunacak. Daha iyi düşük ışık performansı için Tetrapiksel gruplamayı da destekleyecek. Gelişmiş dinamik aralık için ISOCELL JN1, ortamın aydınlatma seviyesine göre dönüşüm kazancını değiştiren Akıllı ISO ile birlikte gelecek. Yeni sensör ayrıca, daha hızlı otomatik odaklama özellikleri için Samsung’un Çift Süper PDAF teknolojisine sahip olacak ve bu, yaklaşık yüzde 60 daha az aydınlatma seviyesiyle önceki nesil ile aynı otomatik odaklama performansını sağlayacak. Ayrıca sensör, 4k 60 fps’ye kadar ve FHD 240 fps videoyu destekleyecek.

Samsung, ISOCELL JN1’i ekosistem ortaklarıyla işbirliği içinde geliştirdi, bu nedenle mevcut 1/2,8 inç ürünlerle uyumlu olacak. Bu, ön kamera, ultra geniş kamera ve hatta telefoto lens olarak kullanılabileceği anlamına gelmekte ve bu da onu akıllı telefon akıllı telefon üreticileri için oldukça çok yönlü bir seçenek haline getirecek. Daha önce de belirtildiği gibi Samsung, yeni ISOCELL JN1 sensörünün seri üretimine başladı ve önümüzdeki aylarda sensörlü yeni cihazlar görmeyi bekliyoruz. Daha fazla teknik detay için bu bağlantıyı takip ederek Samsung’un resmi ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol