Samsung Tarafında Sevindirici Sidekick Gelişmesi

Apple’ın Mac bilgisayarlarına getirdiği Sidecar özelliğin rakibi olan Sidekick isimli özellik Samsung tarafından geliştiriliyor.

WWDC 2019 etkinliğinde duyurulan macOS Catalina ile birlikte Apple Mac bilgisayarlarına Sidecar isimli bir özellik eklemişti. Apple’ın sevilen özelliği Samsung’a geliyor.

Apple macOS Catalina sürümü ile birlikte gelen Sidecar isimli özellik ilk tanıtıldığı zaman büyük ses getirmişti. Bu özellik ile iPad modelleri Mac sistemler için bir harici monitör olarak kullanabiliyordu. Apple’ın bu yeni özelliğinin Samsung Galaxy Tab S7 ailesi için de geldiği aktarılıyor. Samsung tarafından şimdilik geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik Windows 10 işletim sisteminde çalışıyor.

Bu özellik sayesinde Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcılar, Galaxy Tab S7 tabletlerini harici bir monitör olarak kullanabilecekler. Windows 10 tarafına gelecek olan bu özellik oldukça sevindirici görünüyor. Samsung’un şimdilik “Sidekick” olarak isimlendirdiği bu özelliğin S Pen desteğinin de olacağı aktarılıyor. Bilindiği üzere Apple Sidecar tarafında da Apple Pencil desteği bulunuyor. Samsung’un bu yeni özelliğinin 2020 yılına kadar kullanıma sunulması bekleniyor.

Galaxy Tab S7 Plus Özellikleri

Samsung’un üst segment tableti olan Galaxy Tab S7 modeli ise, 12.4 inç büyüklüğünde 2800 x 1752 piksel çözünürlük sunan 120 Hz ekran yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Gücünü 7 nm fabrikasyon sürecine sahip olan Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alan Galaxy Tab S7 Plus modeli, 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip. Galaxy Tab S7 Plus modelinin depolama alanı ise 128 GB olarak belirlenmiş. Kullanıcılar modelin depolama alanını microSD hafıza kartı ile arttırabiliyor.

Arkasında 13 megapiksel çözünürlüğünde ana kamerasının yanında 5 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açı kameradan oluşan çift kamera kurulumu ile birlikte gelen Galaxy Tab S7 Plus modelinin ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde. 10.090 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenen Galaxy Tab S7 Plus modeli 45W hızlı şarj desteğine sahip.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol