Samsung Gear S3’ün Batarya Performansı İyileştirildi

Yeni güncellemeyle S3 Gear daha verimli çalışıyor.

Samsung son dönemde daha çok yeni çıkardığı amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve S9 Plus‘la gündemde. Ancak Güney Koreli teknoloji şirketi yalnızca akıllı telefon modelleriyle değil, çıkardığı çeşitli akıllı saat ürünüyle de adından sıkça bahsettirmeyi başarıyor. Şimdilerdeyse şirket, Gear S3 adındaki akıllı saatine yeni bir güncelleme daha yayınladı. Tizen 3.0 işletim sistemiyle çalışan cihaza en son büyük güncelleme geçen yıl Aralık ayında verilmişti.

Birçok yeni özelliği getiren Aralık ayı güncellemesinin ardından Samsung, bugün yeni bir yazılım güncellemesini daha yayına aldı. Bu güncellemede Gear S3’ün batarya ömrü optimize edildi ve cihazın yoğun kullanıma çok daha uzun süre dayanması sağlandı.

SamMobile sitesinde yer alan bilgiye göre Gear S3’e verilen son güncelleme yalnızca ABD, Kanada ve Güney Kore‘de yayına alındı. Akıllı saatin firmware yazılım sürümü R760XXU2CRC3 olarak güncellendi. Muhtemelen Türkiye ve diğer ülkelere de güncelleme ilerleyen günlerde verilecektir, ancak Samsung cephesinden bununla ilgili net bir tarih paylaşılmış değil.

Güncelleme nasıl indirilir?

Gear S3 akıllı saatinizi açık konuma getirdikten sonra cep telefonunuz üzerinden Samsung Gear uygulamasını başlatmalı, sonrasında ise Ayarlar > Gear Hakkında > Gear’i Güncelle menüsünü ziyaret etmelisiniz. Böylece WiFi üzerinden akıllı saatinizin yazılımı en güncel versiyona yükseltebilirsiniz.

Yeni çıkan R760XXU2CRC3 sürüm numaralı güncellemenin açıklamasında “Bluetooth bağlantı kararlılığı geliştirildi” şeklinde bir ibarenin yer aldığını da not düşelim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>