Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung Galaxy S23’ün Sensörü 200MP ISOCELL HP2 Tanıtıldı

Samsung, Galaxy S23 Ultra'da görücüye çıkabilecek 200 MP ISOCELL HP2 görüntü sensörünü duyurdu.

Galaxy Unpacked etkinliğinden birkaç hafta önce Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlara gelmesi amaçlanan yeni bir 200MP ISOCELL HP2 görüntü sensörünü duyurdu. Samsung, hangi akıllı telefonlar söz konusu olduğunda herhangi bir ayrıntı sunmasa da, bu 200MP sensörün uzun süredir söylentisini duyuyorduk ve büyük olasılıkla yakında çıkacak olan Galaxy S23 Ultra‘da kullanılacak.

Teknik ayrıntılara gelirsek, Samsung ISOCELL HP2, 200 milyon 0,6 mikrometre pikseli bir araya getiren 1/1,3 inç optik biçime sahip olacak. Sensör oldukça gelişmiş olmasına rağmen biraz daha ufak olacak. Sensör, 50MP ve 12.5MP’de mükemmel görüntüler üretmek için piksel gruplama özelliğini kullanacak ve aynı zamanda saniyede 30 FPS 8K video çekebilecek.

Samsung 200MP ISOCELL HP2 Özellikleri

200MP ISOCELL HP2

8K kulağa etkileyici gelse de, gerçek dünya kullanımı söz konusu olduğunda kalite genellikle yetersiz kaldığı için çözünürlüğün geçen yıldan bu yana ne kadar ilerlediğini görmek ilginç olacak. Samsung 200MP ISOCELL HP2, HDR etkinken saniyede 60 FPS 4K video da yakalayabilecek. Samsung ayrıca sensörün Çift Dikey Aktarım Kapısı (D-VTG) teknolojisini de öne sürerek, parlak ortamlarda solgun renkleri azaltabileceğini belirtti.

Samsung, parlak ortamlarda iyi çalışabilse de sensörü, genellikle akıllı telefonların mücadele etme eğiliminde olduğu düşük ışık senaryolarında da iyi çalışacak şekilde ayarladı. Daha iyi görüntü kalitesine ek olarak sensör, Super QPD teknolojisi sayesinde loş ışıklı senaryolarda otomatik odaklama yapabilecek.

Samsung, herhangi bir örnek resim veya video sağlamadı, bu nedenle bu sensörün neler yapabileceğini görmek heyecan verici olacak. Sensörün, yakında çıkacak olan Galaxy S23 Ultra’da yer almasını umuyoruz. Yeni sensörün gücünü görmek için uzun süre beklememiz gerekmeyecek çünkü etkinlik 1 Şubat’ta gerçekleşecek ve şirketin Galaxy S23 serisi cihazlarını tanıtılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.