Samsung, Bu Yıl Küresel Marka Değerinde Düşüş Yaşıyor

Samsung, yayınlanan bir rapora göre bu yıl küresel marka değerinde düşüş yaşadı.

Samsung’un, hayal edebileceğiniz her türlü ürünü sunabilen dünya çapındaki en büyük şirketlerden biri olduğu inkar edilemez. Samsung gibi bir şirket için global marka değeri de önemli; bir markanın dünya çapında tüketiciler ve genel olarak insanlar arasında tanınması ve algılanması olarak hizmet eder.

Samsung, Apple ve daha pek çok şirket, marka değerlerine yardımcı olan ve onu daha da iyi hale getiren pazarlama ve marka oluşturmaya milyonlarca, hatta milyarlarca dolar harcıyor.

Samsung

Dünyanın en büyük markalarından biri olmasına rağmen, Samsung’un dünya genelinde ilk 100 marka içindeki konumu geçen yıla göre biraz düştü. Son pazarlama araştırmaları Samsung’un marka değerindeki bu düşüşü gösteriyor ancak Samsung için endişelenecek pek bir şey yok.

İngiliz pazar araştırmacısı Kantar, en değerli 100 küresel markanın bir listesini yayınladı ve tüm markaların toplam değerinin %42 artarak 7 trilyon doların üzerine çıktığını kaydetti. Bu, pandeminin verdiği zarara rağmen dünyanın en ünlü markaları için inanılmaz bir büyüme gösterdi.

Amazon, küresel olarak en değerli marka olmaya devam ediyor ve sadece bu yıl 684 milyar dolarlık marka değerine %64 büyüme ile ulaştı. Samsung, uzun süredir listenin bir parçası olmasına rağmen, ilk ona henüz ulaşamadı. Şu anda Samsung, dünya çapında en değerli 42. markada yer alıyor; şirket, dünya marka değerinde 40. sırada yer aldığı geçen yıldan bu yana listede iki sıra kaybetti.

Ülkelere bakarsanız, Amerika Birleşik Devletleri, 100 şirket listesinde ABD’den 74 şirketle marka listesine en büyük katkıyı sağlamaya devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol