Saints Row Reboot Hakkında İlk Detaylar Paylaşıldı

Saints Row serisindeki yeni bölümün sunumu, bize cevaplardan daha fazla soru bıraktı. Bu nedenle Volition, Epic Games Store'daki hikaye, oyun ve münhasırlığa biraz ışık tuttu.

Yeni Saints Row Reboot, gangster oyun serisinin yepyeni bir motorda tamamen yeniden başlatılması olacak ve Saints’in kökenlerinin hikayesini anlatacak. Bu sefer ne Burt Reynolds için zombileri öldüren bir uzaylı istilası ne de o süslü silahlar göreceğiz. Bazıları bu değişikliği beğenebilir, geri kalanı ise son oyunların çılgın atmosferiyle daha uyumlu bir oyun bekliyordu.

Stüdyonun geliştirme direktörü Jim Boone, “Saints Row serisindeki eski oyunları seviyoruz, ancak bunların geçmiş bir dönemin yapımları olduğunun da farkındayız. O dönemde anlamlıydılar ve o zamanlar iyi çalışan şeyleri yapabildik. Ama oradaki ton öyle değil. Saints Row Reboot, uzun zamandır anlatmak istediğimiz farklı türden bir hikayeyi içerecek” dedi.

Saints Row Reboot

Saints Row Reboot Hikayesi

Yeni Saints çetesi (Şu anda yeniden başlatmanın önceki bölümlerden iyi bilinen karakterleri içerip içermeyeceğine dair bir bilgi verilmedi) dört genç şövalyeden oluşacak:

  • Eli: tüm operasyonların beyinleri ve iş uzmanı,
  • Neenah: şehirdeki en iyi sürücü,
  • Kevin: altın dilli havalı bir DJ ve biraz dengesiz bir Patron, yani bizim oynayacağımız karakter olacak. Dizide yer alan en karmaşık karakter yaratıcısında kendi fikrimize göre çetenin liderini yaratabileceğiz. Ayrıca sekiz tür ses seçeneği olacak.

İlginç olan, yaklaşan Saints Row Reboot’da çetenin sonraki üyeleri hikayedeki ilerlemeyle birlikte otomatik olarak bize katılmayacak. Suç imparatorluğumuzu genişletirken kimi işe alacağımız bize kalmış.

İlk başta, Y kuşağı dörtlüsü tamamen müreffeh bir çete değil, daha çok suç örgütleri için çalışmaktan bıkmış bir grup amatör olacak. Görünüşe göre hedefimiz ilk sahnelerde olduğu gibi zirveye çıkmak olacak. Yolda iki düşman çeteyle karşılaşacağız: Los Panteros (acımasız gücü ve doğrudan dövüşü tercih ediyor) ve The Idols. Buna ek olarak, kısa süre sonra modern teknolojiye ve gelişmiş silahlara dayanan askeri holding Marshall Savunma Sanayii’ne katıldı.

Yeniden başlatma bizi tamamen yeni bir konuma götürecek: Las Vegas benzeri, Santo Ileso. Geliştirici ekip, kasabayı “Saints Row için inşa edilmiş en büyük şehirlerden biri” olarak tanımladı. Ne kadar büyük bir alan bekleyebiliriz? Stüdyo, kumarhanelerle dolu El Dorado, lüks Monte Vista ve gökdelen de dahil olmak üzere dokuz bölgeden bahsetti. Adı henüz açıklanmayan karmaşık finans bölgesi de olacak. Ayrıca, arazi lastiği donanımlı aracımızda aşılması gereken devasa bir çöl de olacak. Evet, araç modifiye etme de tamamen yeni seçeneklerle geri dönecek.

Saints Row Reboot

Saints Row Reboot Haritası ve Mini Oyunlar

Kazandığımız parayla satın alıp onları “yarı yasal” işletmelere dönüştürebileceğimiz Santo Ileso’nun her yerine boş partiler dağıtılacak. Yaratıcılar, çalışanları gizlice yemek kamyonları gibi birkaç örnek sundu. Uyuşturucu ticareti, geri dönüştürülmüş arabalı dükkanlar ve gece kulüpleri olacak.

Ek olarak, hayranların en sevdiği mini oyunlar geri dönecek: ünlü “sigorta dolandırıcılığı” gibi oyunlar yeniden olacak.

Tüm oyun elbette iki oyunculu co-op modunda tamamlanabilecek ancak GTA Online gibi bir online modül olmayacak.

Saints Row Reboot Epic Games’e Özel Olacak

Deep Silver, oyunun PC sürümünün Epic Games Store’da geçici olarak özel olacağı bilgisini doğruladı. Ancak yayıncı, bu münhasırlığın ne kadar süreceğini belirtmedi ancak, Metro Exodus ve Borderlands 3’ün münhasırlığı ile ilgili olarak her iki şirketin önceki anlaşmalarına baktığımızda, Saints Row’u Steam’de en az bir yıl boyunca göremeyeceğiz.

Volition, atış mekaniğinin arcade kalacağını, sürüşün her zamankinden daha iyi olduğunu ve silah seçiminin çok büyük olduğunu vaat etti. Oyunu, gelecek yıl 25 Şubat‘ta Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve PC’de öğreneceğiz. Bu arada Saints Row: The Third Remastered’ı Epic Games mağazasından 2 Eylül’e kadar ücretsiz olarak alabilirsiniz. Aziz olmaya hazır mısınız?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol