Rockstar Games GTA Trilogy’nin PC Satışını Durdurdu

Rockstar Games kısa süre önce yayınladığı GTA Trilogy oyunlarının PC satışlarını durdurdu.

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Rockstar Games’in yaptığı Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition oyunları ile yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas oyunlarının yenilenmiş sürümlerini içeren bu paket geçtiğimiz gün satışa çıkmış ancak oyunlardaki kalitesizlikten şikayetçi olan oyuncular bu durumu sosyal medya üzerinden eleştirmeye başlamıştı.

Rockstar Games Launcher başlatıcısında yaşanan sorun nedeniyle satın aldıkları oyunları oynayamayan oyuncuların sorunu devam ediyor. Konu hakkında şimdilik yeni bir açıklama yapmayan Rockstar Games GTA Trilogy paketinin PC satışını durdurdu.

Rockstar Games GTA Trilogy

Rockstar Games GTA Trilogy Paketini PC’de Satışını Durdurdu

Rockstar Games GTA Trilogy oyunlarının PC’de satışlarını durdurmuş olsa bile paket şu anda PlayStation, Xbox ve Nintendo tarafında satın alınabiliyor. Rockstar Games’in oyunu yeniden PC tarafında satışa sunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

rockstar games gta trilogynin pc satisini durdurdu 3

Rockstar Games oyunları PC tarafından kaldırmadan önce, Rockstar Support Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Rockstar Games Launcher ve desteklenen oyunlar için hizmetler bakım için geçici olarak çevrimdışı. Hizmetler bakım biter bitmez geri dönecek.” demişti.

Bu açıklama sonrasında bir güncelleme yayınlayan Rockstar Games’in bu güncellemesi de sorunu çözmeyince, şirket oyunların PC sürümünde yaşanan sorunları çözmek adına yeni satın alımları kapatmış olabileceği düşünülüyor.  

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol