Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sırra Kadem Basan Rockstar Oyunu Agent’ın Akıbeti Belli Oldu

Rockstar Games'in 2009 yılında PlayStation 3'e özel olarak duyurduğu Agent isimli oyun, gizemli bir şekilde rafa kaldırılmış ve bir daha ortaya çıkmamıştı. Bugün, projeye dair bazı ayrıntılar ortaya çıktı.

1995’ten 2009’a kadar Rockstar Games‘in teknik sorumlusu olan Obbe Vermeij, Grand Theft Auto serisindeki pek çok yapımda aktif olarak yer almış bir isim. Haziran 2009’da Rockstar’dan ayrılan Vermeij, kısa süre önce Rockstar North’ta geçirdiği süre hakkında stüdyo içinden çeşitli geliştirme hikayelerini anlattığı bir blog sitesi yayımladı.

Bu hikayelerden biri de, 2009 yılında PlayStation 3’e özel olarak duyurulan ancak o zamandan beri sırra kadem basan casus gerilim türündeki Agent oyunu hakkında. Grand Theft Auto 5’in geliştirilme sürecindeki baskının, projenin iptal edilmesindeki nedenlerden biri olduğunu söyleyen Vermeij, “Geliştirmeyi sürdürdük ve bir yıldan fazla bir zamandır üzerinde çalıştık. Mesela silahlarla yokuş aşağı bir kayak kovalamaca sahnesinde çalıştığımı hatırlıyorum” dedi.

Rockstar, Agent Oyununu GTA İçin Feda Etmiş

Oyunun umdukları kadar hızlı ilerlemediğini belirten deneyimli isim, “Sonunda tüm şirketin bir sonraki Grand Theft Auto’nun arkasına geçmesi kaçınılmazdı. Merkezden bu karar çıkmadan önce oyunu tamamlamak için bazı bölümleri kestik. Biri Kahire, diğeri bir uzay bölümüydü sanırım” ifadelerini kullandı.

agent rockstar games

Rockstar’ın Agent’ı “fazla dikkat dağıtıcı” bulduğunu ve bu nedenle iptal ettiğini belirten Vermeij, “Sanırım proje Rockstar’daki başka bir şirkete teslim edildi ama hiç tamamlanmadı. Rockstar North ekibinin yarısı Grand Theft Auto 4 DLC ve Grand Theft Auto 5, yarısı Agent üzerinde çalışmaya ayarlanmıştı” şeklinde konuştu.

Gizemli oyunun Rockstar’da ölü bir proje olduğu varsayılıyor, ancak hiçbir zaman resmi olarak iptal edilmedi. 2015 yılında Agent isimli oyundan bazı görüntüler internete sızdırılmıştı. Şimdi gözler, stüdyodan gelecek GTA 6 duyurusunda. 7 Aralık’taki The Game Awards 2023‘te ilk fragman yayımlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.