Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağlantılı Oyun:

Rockstar Doğruladı: GTA 6 Fragmanı Önümüzdeki Ay Geliyor!

Rockstar Games, GTA 6'nın resmi fragmanının aralık ayında yayımlanacağını doğruladı. Detaylar haberimizde.

Uzun zamandır beklenen yeni Grand Theft Auto oyununun bu hafta içerisinde duyurulacağı ve resmi fragmanının ise aralık ayında paylaşılacağı yönündeki iddiayı bugün sizlere aktarmıştık. Bloomberg‘den deneyimli gazeteci Jason Schreier’ın gündeme bomba gibi düşen haberi, az önce Rockstar Games tarafından resmi olarak doğrulandı.

Rockstar Games’in kurucu ortağı ve başkanı Sam Houser, stüdyonun resmi X (Twitter) hesabından bir mesaj yayımlayarak GTA 6 fragmanının, ikonik serinin 25. yıl dönümüne denk gelen aralık ayı başlarında yayımlanacağını açıkladı.

Rockstar, Yeni GTA Oyununu Aralık Ayında Tanıtacak

GTA 6 fragmanı

Houser’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Önümüzdeki ay Rockstar Games’in 25. yıldönümü. Dünya çapındaki oyuncularımızın inanılmaz desteği sayesinde, gerçekten tutkuyla bağlı olduğumuz oyunları yaratma fırsatına sahip olduk. Sizler olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı ve bu yolculuğu bizimle paylaştığınız için hepinize minnettarız.

1998 yılında Rockstar Games, video oyunlarının kültürün diğer eğlence biçimleri kadar önemli bir parçası haline gelebileceği fikri üzerine kuruldu ve umuyoruz ki bu evrimin bir parçası olma çabalarımızla sevdiğiniz oyunlar yaratmışızdır. Aralık ayı başında yeni Grand Theft Auto’nun ilk fragmanını yayınlayacağımızı bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu deneyimleri sizlerle paylaşacağımız daha uzun yıllar için sabırsızlanıyoruz”

GTA 6 Fragmanı The Game Awards’ta Gösterilebilir

GTA 6 fragmanını göreceğimiz tarih muhtemelen 7 Aralık olacak zira o gün oyun sektörünün kalbi The Game Awards 2023‘te atacak. Her zaman olduğu gibi Geoff Keighley’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte her sene büyük oyunların fragmanları yayımlanıyor. Bu da onu yeni Grand Theft Auto oyunu için harika bir vitrin haline getiriyor.

yeni Grand Theft Auto oyunu

Bununla birlikte etkinlik sırasında çıkış tarihinin de verilip verilmeyeceği henüz bilinmiyor. Rockstar’ın çatı şirketi Take-Two’nun 2025 mali yılı için net beklentisi 8 milyar dolar. 2023 yılının rekor kıran 5,3 milyar dolarlık net satış rakamlarıyla kıyasladığımızda bu önemli bir sıçramaya işaret ediyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu artışı sağlayabilecek tek bir oyun var. O da, tüm zamanların en büyük eğlence projesi olarak nitelendirilen Grand Theft Auto 6. Konuya dair yeni gelişmeler yaşanması halinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.