Roblox Mobile’ın Oyun İçi Harcamaları 2 Milyar Dolara Ulaştı

Roblox Mobile, Ocak 2020 ila Ekim 2020 tarihleri arasında 2 milyar dolarlık bir oyun içi satış geliri elde etti.

Roblox Corporation tarafından geliştirilen ve ilk kez 2006 yılında piyasaya sürülen Roblox ile ilgili Sensor Tower Store Intelligence‘in haberine göre çevrimiçi platform oyunu Roblox Mobile’ın oyun içi harcamalarda 2 milyar Dolarlık bir satış rakamına ulaştığı bildirildi. Her yaş grubundan ama özellikle çocuklar arasında oldukça popüler olan Roblox, geçtiğimiz dönemlerde popülaritesini arttırmış ve günden güne arttırmaya devam ediyor.

Video oyun endüstrisinde önemli bir yere sahip olan Roblox Mobile, kazanç oranında ciddi bir artış görüyor. Elbette dünya da devam etmekte olan pandemi nedeniyle çokta şaşırtıcı değil. Roblox Mobile çıkış yaptığı tarihten yedi ay gibi bir süre içerisinde 500 milyon dolarlık bir satış rakamına ulaştı ve bunun ardından ise overdirve’a geçti. Oyun, Mayıs 2020’ye geldiğimizde ise 1.5 milyar dolarlık bir satış rakamına ulaşmıştı. Elbette bu satışlar sadece oyun içi satın alımlardır.

Daha sonra oyunun satış rakamlarıyla ilgili bir grafik yayınlayan Sensor Tower Store Intelligence, beş aylık süreç içerisinde oyunun 2020 yılı içerisinde satış rakamlarının 2 milyar dolara ulaştığını belirten bir grafik yayınladı. Yayınlanan rapora göre Roblox Mobile’ın şimdiye kadar en yüksek gelir elde ettiği ay ise 113 Milyon Dolar ile Mayıs 2020 oldu.

2020 yılının bitimine 2 aylık bir süre kaldı ve açıkçası oyunun 2020 yılının bitmesi ile birlikte bu rakamlara göre ortalama olarak 2.2-2.3 Milyar Dolarlık bir gelir elde etmesini bekliyorum. Zaten yayınlanan rapor da oyunun Amerika’da en çok gelir elde eden şirketler arasında birinci sırada yer aldığı belirtilmiş. Mojang tarafından geliştirilen Minecraft bu listede dördüncü sırada yer alıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol