Roblox Çocuklar İçin Güvensiz Bir Ortam Olmakla Suçlanıyor

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların kendi oyunlarını ve oyun içi öğelerini oluşturup başkalarına satmalarını sağlayan dev bir platform olan Roblox, çocuklar için güvensiz bir ortam olmakla suçlanıyor.

People Make Games adlı video kanalı, Roblox’un geliştiricisi hakkında çocuk güvenliğiyle ilgili güvensiz bir ortam olduğu hakkında bazı bilgileri izleyicileri ile paylaştı. YouTuber kanalında daha önce Roblox Corporation’ı genç oyun geliştiricilerini “sömürmekle” suçlayan bir video yayınlamıştı. 

Şirket o zamandan beri People Make Games’ten bu videoyu kaldırmasını istedi ancak bunun yerine oyun platformundaki çocukların güvenliğiyle ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Roblox Çocuklar İçin Gerçekten Güvensiz Bir Ortam mı?

Roblox

Şirket, öncelikle çocuklara yönelik bir oyun platformudur ve başkalarının oynaması için kendi video oyunlarını oluşturmalarına olanak tanır. Para kazanma yoluyla, gerçek paraya dönüştürülebilen Robux adlı sanal para birimini kazanabilirler.

Yeni bir People Make Games videosu, platformda çocuk güvenliği ile ilgili bir dizi hikaye içeriyor. Örneğin, şirket bireysel geliştiricilerin oyun yaratması için bir yol olarak başlamış olsa da, popülaritesi artık tüm geliştirme ekiplerinin platform için oyunlar yaptığı anlamına geliyor.

Bu, yalnızca platformun bireysel çocuklara yaratıcı özgürlük sağlama orijinal amacına aykırı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok genç tasarımcının sosyal medya aracılığıyla kalkınma topluluklarına katılmak için platformu terk ettiği anlamına gelir. Bunlar şirket tarafından tamamen düzenlenmemiştir çünkü Roblox.com’da gerçekleşmemiştir.

Bu, çocukların sözleşmeler olmaksızın tamamen güvenli olmayan uygulamalarla uğraşan şirket dışında başka bir şirkette çalışabilecekleri anlamına gelir. Bazen bu şirketler çocukların kendileri tarafından yönetilir. Ayrıca, bahsi geçen şirketin yapısı nedeniyle bireysel kullanıcılar, geliştirici kötüye kullanımı için platform tarafından herhangi bir sosyal yardım programı olmadan bir oyunun gelirinin tek taraflı kontrolünü ele alabilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol