Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rise of the Ronin’in Satışları Nioh Serisini Geride Bıraktı

Koei Tecmo, 22 Mart 2024'te PlayStation 5 için piyasaya sürülen Rise of the Ronin'in lansman satışlarının hem Nioh hem de Nioh 2'den daha fazla olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz mart ayında PlayStation 5 konsollarına özel olarak piyasaya sürülen Rise of the Ronin, oyuncuların beğenisini kazanmışa benziyor. Nioh serisinin arkasındaki Team Ninja tarafından geliştirilen fantezi temalı aksiyon rol yapma oyunu, Japonya’nın çalkantılı bir dönemi olan Boshin Savaşı sırasında geçiyor.

Keşfedilebilir büyük ve acımaz bir açık dünya içeren RPG’de ustasız bir samurayın rolüne bürünüyoruz. Yayıncı koltuğunda Sony Interactive Entertainment’ın oturduğu Rise of the Ronin, hem Nioh hem de Nioh 2‘ye kıyasla çok daha iyi bir lansman dönemi geçirdi.

Rise of the Ronin, Nioh Serisinden Daha Hızlı Sattı

Yoğun bir takvim döneminde piyasaya sürülen Team Ninja’nın yeni oyunu, bir başka PS5’e özel aksiyon oyunu Final Fantasy 7 Rebirth‘ten yalnızca birkaç hafta sonra çıktı. Team Ninja’nın çatı şirketi Koei Tecmo’ya göre Ekim 2022 itibarıyla Nioh serisinin satışları dünya çapında 7 milyon adedi geçti.

rise of the ronin satışları

Oyunların ayrı ayrı satış rakamları ve ilk oyunun remaster sürümünün ne kadar sattığı ise açıklanmadı. Başlangıçta PlayStation Store‘da 1.499 liradan ön siparişe açılan RPG, lansmandan hemen önce yapılan zammın ardından 1.999 liraya yükselmişti.

Güçlü hikaye anlatımı, yüksek oktanlı aksiyonu ve combat sistemi gibi konularda övgü toplayan Rise of the Ronin, Metacritic‘te 123 değerlendirme üzerinden ortalama 76 puan aldı. Peki, siz oyunu sevdiniz mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.