Resim İçinde Resim Özelliği YouTube’da Çalışmıyor

YouTube kullanıcıları artık Safari tarayıcılarında videoları Resim içinde olarak oynatamayacak.

Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi sürümü olan iOS 14’ü iPhone modellerine sunan Apple’ın iOS 14 ile birlikte getirdiği Resim içinde Resim özelliği artık YouTube’da kullanılamıyor.

Apple’ın WWDC 2020 etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği ve geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu iOS 14 işletim sistemi önemli özellikler ile birlikte gelmişti. Yeni güncelleme ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi de “Resim içinde Resim” özelliği olmuştu. YouTube’un mobil uygulamasında şimdilik bulunmayan “Resim içinde Resim” özelliği, YouTube’un Safari üzerinden açılan videolarında çalışabiliyordu. YouTube’un bu özelliği artık Safari üzerinde çalışmamaya başladı. Yaşanan bu durumun bilinçli olarak mı yoksa bir hatadan dolayı mı olduğu şimdilik bilinmiyor.

Resim içinde Resim özelliğini ilginç bir şekilde YouTube Premium abonelerinin kullanabildiği görülüyor. YouTube Premium kullanıcılarının aktardıklarına göre YouTube videoları Safari üzerinden Resim içinde Resim olarak izlenebiliyor. Ücretsiz YouTube kullanıcıları ise bu özelliği kullanamıyor. iPadOS 14 kullanıcıları, iPad’leri üzerinden Safari tarayıcısından YouTube videolarını Resim içinde Resim olarak oynatabiliyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol