Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil 9 Winters Ailesini Konu Almayacak

Capcom'a göre, merakla beklenen Resident Evil 9 ya da adı ne olursa olsun, önceki iki oyun gibi Winters ailesine odaklanmayacak.

Resident Evil 9 ile yepyeni bir hikayeye yelken açacağız. Geliştirici, Resident Evil Village: Shadows of Rose ek paketinin Winters ailesinin hikayesini tamamlayacağını doğruladığı için, serinin yeni oyunu Capcom’un ikonik korku oyunu serisini yeni bir yöne götürecek. Shadows of Rose ile Winters ailesinin hikayesi sona erecek.

Hepimiz Resident Evil 9‘un nihai olarak tanıtılmasını beklerken, en azından Winters ailesinin hem Resident Evil 7 hem de Resident Evil Village’da olduğu gibi artık serinin odak noktası olmayacağını biliyoruz. Açıklama, IGN‘e geliştiricinin “Winters ailesi destanını sonuçlandırmak için Shadows of Rose hikayesini yarattığını” söyleyen Capcom’dan Kento Kinoshita’dan geldi ve artık bu karakterleri yeni oyunlarda görmeyeceğiz.

Resident Evil 9 Seriyi Yeni Bir Yöne Götürecek

Resident Evil 9

Yapımcı Masachika Kawata daha sonra gelecek oyunlar için neler olduğunu “kesinlikle paylaşamayacaklarını” da ekledi; Gelecek yıl çıkış yapacak olan Resident Evil 4 Remake dışında, Resident Evil’in gelecekteki yönü hakkında pek fazla bilgimiz yok ancak Winters ailesinin hikayesinin sonlanacağını artık biliyoruz.

Resident Evil Village için Shadows of Rose DLC 28 Ekim’de çıkacak ve oyundaki olaylardan 16 yıl sonra geçecek. Orijinal oyunun hikaye ayrıntılarını bozmadan söyleyebiliriz ki Resident Evil serisinin hikayesine dair soru işaretlerimiz büyük ölçüde azalacak. Bu nedenle Capcom’un Resident Evil 9 için bu boşluğu doldurup doldurmadığını veya tamamen başka bir şey yapıp yapmadığını görmek ilginç olacak.

Aynı röportajda Kawata, Resident Evil Village için yaklaşmakta olan üçüncü şahıs modundan da bahsetti ve “Bu, yeni bir oyun oluşturmak kadar çaba gerektiriyordu. Aynı oyun bile üçüncü şahıs olarak oynandığında çok farklı bir deneyim olabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Yeni modun oyunda çalışmasını sağlamak için Capcom’un çömelme ve engelleme gibi çok çeşitli oyuncu eylemlerini nakletmesi gerekiyordu ve bu da onu önemli bir zorluk haline getirdi.

Resident Evil 9 için heyecanlıysanız ve Village’a geri dönmek veya ilk kez denemek istiyorsanız, göz atmanız için kapsamlı bir Resident Evil Village patronları kılavuzumuz var. Bir Resident Evil Village güncellemesi, yılın başlarında erişilebilirlik seçeneklerini de ekleyerek daha fazla oyuncunun içindeki aptal korkuyu tanımasına yardımcı oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.