Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil 4 Remake’te Yan Görevler Olacak

Görünüşe göre Resident Evil 4'ün yeniden yapımı, orijinalin hızlı zaman olaylarından (X'e bas, O'ya bas gibi) kurtulurken bazı yan görevler de ekleyecek.

Resident Evil 4 Remake, hızlı zaman olayları veya QTE olarak adlandırdığımız ‘zamanında tuşa basma’ olayından tamamen kurtulacak. Sadece korku türünde değil, 2023’ün en çok beklenen oyunlarından biri olarak kabul edilen Capcom’un ikonik hayatta kalma serisinin dördüncü oyununun bu yeniden tasarımı, oyunculara Los Illuminados’u bir kez daha oynama şansı verecek.

Oyunun bu yaklaşan yeniden yapımı, orijinal oyunun bu kadar çok sevilmesini sağlayan özellikleri büyük ölçüde koruyacak olsa da, aynı zamanda bazı yenilikler de içerecek. RE2 ve RE3 yeniden yapımlarının başarısıyla, RE4’ün bu modern oyun çağında oldukça büyük bir etki yaratması muhtemel. Tabii ki, orijinal oyun çok sevilse de kusursuz değildi ve görünüşe göre, oyunun sevilmeyen yönleri yeniden yapımda yer almayacak.

Resident Evil 4 Remake Kısmen Değişecek

Resident Evil 4 Remake'te Yan Görevler Olacak

Game Informer‘ın içeriğine göre, Resident Evil 4’ün yeniden yapımında QTE yer almayacak. Capcom bunların oldukça “modası geçmiş” olduğunu düşündüğü için oyundan çıkarttı. Bunun yerine, bu bölümler mevcut oyun anlayışına daha iyi uyacak şekilde değiştirilecek ve bu da onları bu nesil için piyasaya sürülen bir korku oyunu için çok daha uygun hale getirecek.

Bunun da ötesinde Capcom, Resident Evil 4 Remake’in oyuncuların tamamlaması için yan görevler içereceğini ve ayrıca kırılabilir silahlara sahip olacağını da açıkladı. Yan görevlerden birinin üç yılan cesedi teslim etmeyi kapsadığı söylendi ancak bunun ötesinde Leon’un başka neyle görevlendirileceğine dair pek bir bilgi yok.

Resident Evil 4 Ön Siparişe Açıldı

Resident Evil 4 Remake'te Yan Görevler Olacak

Orijinal RE4 de dahil olmak üzere bazı oyunlar hızlı zaman olaylarını etkili bir şekilde kullanırken, çoğu kişi bunların baş belası olduğu konusunda hem fikir oldu. Farkında olmayanlar için QTE, oyun sırasında oyuncunun ekranda karşılık gelen kontrol düğmesine hızlıca basması istendiğinde bir an diyebiliriz ki bu artık günümüzde kabul edilebilir bir oynanış mekaniği değil.

Resident Evil 4 Remake, 24 Mart 2023’te PC, PS4, PS5 ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Oyun, Steam‘de 563 TL‘den ön siparişe açıldı. Oyunun sistem gereksinimlerinin belli olduğunu da hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.