Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Remedy, Alan Wake ve Control Serilerine Yöneliyor

Remedy Entertainment kendi markalarını daha da güçlendirmek için kollarını sıvıyor. Elindeki IP'lerin devam projelerini geliştiriyor.

Remedy Entertainment ekibini hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Alan Wake ve Control oyunları ile ön plana çıkan ve daha önce birçok yapımla bize güzel bir oyun deneyimi sunan stüdyo şimdi ise bu serilere odaklanmak istediğini belirtiyor. 2010 yılında çıkış yapan Alan Wake oyununun ardından geldiği noktada ekip gerçekten de büyük bir ivme yakaladı diyebiliriz.

Yakaladığı bu ivme ile beraber yakın zamanda Alan Wake 2 piyasaya sürüldü ve bu yapım üst düzey grafiklerle ve animasyonlarla beraber bizlere sunuldu. Oyuncular tarafından sevilen bu devam oyunu sonrasında geliştirici ekip daha fazla bu markalara yatırım yapmak istediğini bildirdi ve 2019 yılında çıkış yapan Control oyununun devam projesini geliştirmek istediğini açıkladı.

Remedy İki Farklı Proje Geliştiriyor

Remedy CEO’su Tero Virtala çeşitli açıklamalarda bulundu ve bu kapsamda şunları söyledi: “Alan Wake ve Control markaları artık bizim temel franchise’larımız arasında yer alıyor. Bu markaları en iyi noktaya getirmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz ve şu anda bu serilerin devam oyunlarını geliştiriyoruz. Üstelik şu anda yeniden yapım sürümlerimiz de yolda ve bu kapsamda en iyi evreni sizlere sunmak istiyoruz.”

Control f

Virtala tarafından bildirildiği üzere yukarıda bahsettiğimiz iki oyunun haricinde şu anda Max Payne 1 & 2 Remake projesi de yolda diyebiliriz. Ekip, yıl boyunca uzun uğraşlar verdi ve şu anda gerçekten de güzel bir noktaya erişti. İşte bu noktada mevcut projeler hayranlar için ilaç gibi gelecek. Diğer taraftan saydığımız projeler haricinde bir de Control evreninde geçen ve bir yıl içinde oyun olarak karşımıza çıkacak olan Condor geliştiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.