Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Reklam Tabanlı Ücretsiz Game Pass Aboneliği Geliyor

Microsoft'un 2024 yılında reklam tabanlı ücretsiz bir Xbox Game Pass üyeliği sunma planı olduğu bildirildi. Detaylar haberimizde.

Dünya çapında 25 milyonun üzerinde abonesi bulunan Xbox Game Pass, kullanıcı tabanını daha da genişletmesini sağlayabilecek bir fikri tartışıyor. Microsoft’un gündeminde, 2024 yılında reklam tabanlı ücretsiz Game Pass üyeliği sunma planı bulunuyor.

Xbox CFO’su Tim Stuart, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Wells Fargo TMT Summit’te katılımcılara “oyun oynanabilen her ekrana” abonelik servisini getirmek gibi bir düşünceleri olduğunu belirtmişti. Hatta bu açıklama, Game Pass’in ileride PlayStation konsollarına da gelebileceği yönünde beklentiye yol açmış, ancak Microsoft Gaming CEO’su Phill Spencer böyle bir planlarını olmadığını ifade etmişti.

Reklam İzleyene Ücretsiz Game Pass Fırsatı

Şimdi ise firmanın asıl düşüncesinin reklam izleme karşılığında ücretsiz Game Pass üyeliği sunmak olduğu ortaya çıktı. Özellikle Afrika, Hindistan veya Güneydoğu Asya gibi gelir düzeyi düşük bölgeler için planlanan abonelik modeli, 30 saniye reklam izleyerek iki saat boyunca Game Pass’ten yararlanma gibi bir düşüncenin etrafında şekilleniyor.

reklamlı ucuz game pass

Stuart, “Biliyorsunuz, Afrika’da nüfusun yüzde 50’si 23 yaşında veya daha genç. Hepsi cep telefonları ve mobil cihazlarla büyüyen tek kullanımlık bir gelir tabanını oluşturuyor. Bu, genel olarak çok fazla üst düzey harcanabilir bir gelir değil. Kendi iş modelimizde normalde ulaşamayacağımız milyonlarca oyuncuya dokunabiliriz” şeklinde konuştu.

Windows Central‘ın haberine göre reklam tabanlı ücretsiz Game Pass üyeliği, 2024 yılında sunulabilir. Geçtiğimiz yıl Microsoft’un platforma daha ucuz, reklam destekli bir abonelik katmanı getirebileceği bildirilmişti. Belki de beklenen yeniliği gelecek yıl içerisinde görebiliriz. Kaçıranlar için; abonelik servisinin aralık ayı seçkisinde Far Cry 6, World War Z: Aftermath ve Rise of the Tomb Raider gibi oyunlar yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.