Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Redfall, Dinamik Diyalog Sistemine Sahip Olacak

Karakterler, takım kompozisyonuna bağlı olarak birbirleriyle dinamik olarak etkileşime girecek ve birlikte daha fazla zaman geçirdikçe daha derin bağlar geliştirecekler.

Dört kişilik oynanışı ve açık dünya yapısı ise Redfall, Arkane Studios’un önceki oyunlarına göre oldukça farklı bir yapım olacak. Özellikle, dört benzersiz oynanabilir karakter içeren oyuna kooperatifin dahil edilmesi hayret verici. Elbette Arkane, hikaye anlatımı ve karakter etkileşimleri gibi yönlerle öne çıkan bir stüdyo ve bu, stüdyonun kooperatife odaklanmasına rağmen tamamen göz ardı edilmeyecek.

Yakın zamanda GamesRadar ile konuşan stüdyo direktörü Harvey Smith, Redfall’ın, karakterlerin takımın kompozisyonuna bağlı olarak birbirleriyle dinamik olarak etkileşime girdiğini görecek bir “dinamik diyalog sistemi” sunacağını açıkladı. Arkane’nin daha önce onayladığı gibi aynı karakter dört kişi tarafından oynanabileceği için bu durum nasıl çözülecek pek emin değiliz.

Redfall Tek Kişilik Oynanabilecek

Redfall, Dinamik Diyalog Sistemine Sahip Olacak

Ek olarak, birbirleriyle daha fazla oynayan karakterler de birbirleriyle daha yakın etkileşimler görecek ve sonunda “Güven Takviyesi” denen şeyin kilidini açacak. Kahramanların birlikte ne kadar uzun süre oynarlarsa, diyaloglarının o kadar samimi hale geldiği ve sonunda ‘Güven Takviyesi’ adı verilen bir oyun mekanik tutkunu alacakları mekanik bir sistemi devreye girecek.

Smith, Trust Buff mekaniğinin tam olarak ne olduğunu açıklamadı ancak bir Arkane oyununun anlatı ve oyun mekaniklerini harmanlayıp bunları kendi içinde benzersiz bir mekaniğe dönüştürdüğünü görmek şaşırtıcı değil. Tabii ki, Redfall tek başına da oynanabilecek, bu da oyuncuların bunu herhangi bir YZ kontrollü yardımcı karakter olmadan deneyimlemesini sağlayacak.

Redfall, 2023’ün ilk yarısında Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek ve ayrıca ilk günden Game Pass aracılığıyla da sunulacak. Sızıntılar, oyunun Mayıs ayı başlarında piyasaya sürülmesini hedeflediğini iddia etti ancak bu şimdilik bir spekülasyon.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.