Realm Royale

MMOFPS
Takip Et
9.3

Mükemmel

8.2

Kullanıcı

Realm Royale Oyuncu Kitlesinin %94’ünü Kaybetti

Realm Royale oyuncu kitlesinin çok büyük bir kısmını kaybetmiş durumda.

Battle Royale oyunu yaptıktan sonra onu zirvede tutmak hiç de kolay bir iş değil. Hi-Rez Studios, oyuncu kitltesinin %94’ünü kaybedince bu dersi almış oldu.

GitHyp, en çok 105.000 oyuncunun aynı anda oynadığı Paladins’in sınıf tabanlı Battle Royale versiyonu Realm Royale’in anlık 4.711 oyuncuya düştüğünü açıkladı. Bu, oyuncu kitlesinin %94’ünü kaybettiği anlamına geliyor. Geliştirici ekip oyunun hala alfa sürümünde olduğunu söylüyor ama oyunu oynayan kişi sayısı kesinlikle çok düşük. Oyuncu sayısının  düşük olması ise oldukça cesaret kırıcı. Özellikle diğer bir Battle Royale oyunu olan PUBG’nin anlık bir milyon oyuncu tarafından oynandığını göz önüne alırsak, Realm Royale’in gidişatı hiç de iyi gözükmüyor.

blank

Peki Realm Royale’in bu kadar düşmesinin sebebi ne? Oyuncuların Realm Royale hakkında şikayet ettiği birçok konu bulunmaktaydı. Bunlardan en önemlisi de sunucu problemleriydi. Oyuncu kitlesinin çoğu yüksek bağlantı gecikmesi problemlerinden dolayı oyunu oynamakta zorluk çekiyordu. Sürekli oyunun alfa sürümünde olduğunu vurgulayan Hi-Rez Studios, oyunu geliştirmenin yanı sıra paralı kozmetik ürünler üzerinde çalışması oyuncuları oldukça sinirlendirmişti. Bunun yanı sıra oyunda bulunan buglar ve henüz alfada olması da oyuncuların oyundan soğuması için yeterliydi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol