Ready or Not, Yayıncısı Team17 ile Yolları Ayırdı

Ready Or Not geliştiricisi Void Interactive, oyunun yayıncısı Team17 ile yollarını ayıracağını duyurdu.

Dün yayınlanan bir gönderide geliştirici, “Void Interactive ve Team17, Team17’nin artık Ready Or Not yayınlamayacağını karşılıklı olarak kabul etti” şeklinde paylaştı. Team17’ye çalışmaları için teşekkür etmeden önce Void Interactive, “Bunun, oyunun geleceği için doğru yol olduğundan eminiz” diye ekledi.

Ayrılık kesinleştikten sonra oyunun geliştirici ekibi, “Ayrıca, hardcore bir taktik nişancı olarak Ready or Not vizyonumuza bağlı olduğumuz konusunda herkese güvence vermek istiyoruz. Sürekli olarak oyuncu geri bildirimlerini tarıyoruz ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda sık sık yamalar/güncellemeler yayınlayacağız.” dedi.

Ready or Not’taki Okul Bölümü Sıkıntı Yarattı

Ready or Not

Geliştirici ayrıca Twitter’da kararın “ekibimizin oyun üzerinde çalışmaya devam etme yeteneği üzerinde büyük bir etkisi olmayacağını” doğruladı. Geliştirici, “ayrılık hakkında daha fazla şey söyleyemeyiz” dese de, birçok hayran, bunun bir Void Interactive geliştiricisinin dün (20 Aralık) okul odaklı bir bölüm hakkında yazdıklarından kaynaklandığını düşündü.

Bir oyuncu Ready or Not’un “oyunun hikayesinde okul görevine sahip olması gerekip gerekmediğini” sorduğunda, bir Void Interactive geliştiricisi “Olacağına inansan iyi olur” yanıtını verdi. Void Interactive ve Team17’nin ayrı yollara gitmesi için yaratıcı farklılıkların suçlanacağına dair bir onay olmamasına rağmen duyuru, okul bölümü planlarının onaylanmasından birkaç saat sonra geldi.

Ready Or Not Steam‘de erken erişim beta olarak piyasaya sürüdü. Yani standart sürümü ön sipariş verdiyseniz artık oyunu oynayabileceksiniz. Supporter’s Edition satın alanlar oyun testlerine ve geliştiricilerle aylık soru-cevaplara erişmeye devam edecek. Oyun ülkemizde 99 TL karşılığında satışa sunuldu.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol