Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

El Konsolu Razer Edge Fiyatı Açıklandı

Razer'ın geliştirdiği taşınabilir oyun tabletinin, ABD'deki satış fiyatı açıklandı. Cihaz 400 Dolardan ön siparişe açıldı.

Razer, en yeni teknolojilerinden bazılarını RazerCon 2022 etkinliğinde sergiledi. Yaklaşan Razer ürünleri ve ortaklıkları hakkında etkinlikte çokça konuşuldu ancak bir ürün, beklediğimizden biraz farklıydı. Yeni Razer Edge, Switch’e oldukça benziyor. Bu yıl taşınabilir PC oyunlarının Steam Deck gibi hibrit konsollarla büyük övgüler aldığını gördük. Ancak Razer Edge biraz farklı bir şey ile karşımıza çıkıyor.

Razer Edge Steam Deck tarzı bir cihazdan çok, bir oyun telefonuna benziyor. Edge, Epic gibi başlatıcıların yanı sıra Xbox Cloud Game ve Nvidia GeForce Now gibi hizmetleri otomatik yüklenmiş Android destekli bir tablet. Cihaz, başlangıçta herhangi bir istemciye bağlı olmayacağı için taşınabilir oyun bilgisayarlarından farklılaşıyor.

Razer Edge, ABD’de Satışa Sunuldu

Razer Edge

Cihaz, 2400×1080 çözünürlükte 144hz yenileme hızını destekleyen 6.9″ AMOLED ekrana sahip. Ekranın arkasında, özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış Snapdragon G3x yongası yer alıyor. Bu yonga, Adreno GPU ile eşleştirilmiş 8 çekirdekli 3GHz Kryo CPU tarafından destekleniyor. 5000mAh pile sahip cihaz, 5G bağlantısı olması koşuluyla size birkaç saat oyun deneyimi yaşatabilir.

Cihaz, diğer bölgelerden önce Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülen hem 5G hem de Wi-Fi varyantlarında sunulacak. Şu anda, Wi-Fi sürümü Razer‘ın resmi mağazasında 399,99 USD’den satışa sunuldu. 5G destekli cihaz içinse henüz net bir tarih belirlenmedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.