Rakion Online

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.8

Kullanıcı

Rakion Türkiye Sunucuları Kapanıyor!

2009 yılından bu yana süren macera sona eriyor.

Rakion Online’ın Türkiye sunucularının kısa süre içinde kapanacağı duyuruldu. 2009 yılından bu yana, oldukça tutkulu bir oyuncu kitlesi tarafından hayat verilen Rakion dünyası, 5 Haziran’da kapılarını tamamen kapatıyor. Joygame ekibinin Türkiye’deki oyuncular için getirdiği ilk oyunlardan biri olan Rakion, bazı teknik açılardan çağı yakalayamasa da oyuncu topluluğunun sevgisi sayesinde hayatta kalmıştı. Ancak artık veda etme zamanı geldi.

Kapanış sürecine giren oyun, topluluğu madur etmemek için RNakit satışını ve yeni üyelik oluşturma seçeneklerini durdurduğunu açıkladı. Oyuncuların 1 Nisan 2017 ve sonrasında çevirdikleri RNakitleri 9 Haziran 2017’ye kadar hesaplarına geri iade edilecek. Hounds serisi ile devam etmeyi tercih edecek olan Rakion oyuncularının karakter gelişimlerini hızlandırabilmeleri için çok sayıda hediye kazanmalarını sağlayacak etkinlikler düzenlenebileceği de duyuruldu. Ancak bunun nasıl olacağına dair detaylar açıklanmadı.

Joygame ekibinin oyun sektöründe deneyim kazanması yolunda en önemli köşe taşlarından biri olan ve yıllara yayılan Rakion projesinin sona eriyor oluşu yayıncı firma için de üzücü bir durum diyebiliriz. Ancak kimi zaman oyuncuların ilgilerinin başka alanlara kayması ya da oyunun kendi gelişimini bir noktadan sonra verimli şekilde ilerletememesi bazı çevrimiçi toplulukların sonunu getirebiliyor. Rakion oyuncuları için yeni maceralar arama zamanı diyebiliriz.

2 Yorum

  1. 9 Yıllık oyuncuyum, böyle birşey kabul edilebilicek birşey değil tüm Emegler yıllar hepsi boşuna gitti neyse Allah hakımızı bırakmasın diyorum ve Kendinize iyi bakın 🙂 ByGilbert Existing >Nirvana >ConStorne Saygılar

    Yanıtla
  2. 🙁 ben sadece üzülüyorum :((

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>