Rainbow Six Siege Topluluğunun Önemli İsmi 24 Yaşında Öldü

Rainbow Six Siege topluluğunun önemli bir üyesi olan yayıncı ve eski profesyonel espor oyuncusu Michael "KiXSTAr" Stockley, 24 yaşında hayatını kaybetti.

Rainbow Six Siege topluluğu çok önemli bir ismini kaybetti. Popüler bir R6 Siege yayıncısı, yorumcusu ve eski profesyonel oyuncusu olan Michael “KiXSTAr” Stockley, ailesinden yapılan açıklamaya göre 24 yaşında öldü. Stockley’nin eski oyuncu ortağı Parker “Interro” Mackay Twitter paylaşımında, Stockley’nin 11 Ekim’de “beklenmedik bir şekilde hayatını kaybettiğini” söyledi.

KiXSTAr, Büyük Siege Etkinliklerinin Aranan Yüzüydü

Michael KiXSTAr Stockley

Mackay, “Ailesiyle konuştuktan sonra, Michael’ın bu dünyada en çok sevdiği şeyi yaparak vefat ettiğini öğrendim: Araba kullanmak. Tek başınaydı ve başka kimse yaralanmadı ya da olaya karışmadı” dedi. En iyi arkadaşını, kardeşini ve iş arkadaşını kaybettiğini söyleyen Mackay, “Tamamen kayboldum. Seni çok seviyorum Michael ve seni çok özleyeceğim” ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Stockley, 2016 yılında 19 yaşındayken Team Orbit ile profesyonel olarak Rainbow Six Siege turnuvalarında oynadı. 2016’nın Kuzey Amerika Pro Ligi 1. yıl 1., 2. ve 3. sezonlarında birinci oldu. 2021’deki Six Invitational ve Six Mexico Major’ın yanı sıra Siege’in Kuzey Amerika Ligi yayınları da dahil olmak üzere büyük Siege etkinliklerinde yorumcu olarak görev yaptı.

Stockley’nin Ölümü Rainbow Six Siege Topluluğunu Yasa Boğdu

Rainbow Six Siege KiXSTAr

Sevenlerinden gelen taziye mesajlarını kabul eden Stockley’nin ailesi, COVID-19 karantinası sırasında evde kendileriyle birlikte yaşadığını söyledi. Oğullarının kaybının ardından aldıkları destek için de teşekkürlerini dile getiren aile, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek için çok fazla plan yapmıştı ve birçoğunuzla çalışmayı dört gözle bekliyordu. Michael, R6 Siege topluluğunu ayağa kaldırmak için çok çalıştı ve karşılığında çoğunuz da onu ayağa kaldırdı. Birçoğunuzdan aldığımız sevgi ve destek için minnettarız. Birbirinize destek olmaya devam edin”

Resmi Rainbow Six Esports, Stockley’nin ailesine başsağlığı dileyen bir açıklama paylaştı. Organizasyon ayrıca çarşamba günkü Kuzey Amerika Ligi’ndeki müsabakaların ertelediğini söyledi.

Stockley’nin ölümü sonrası Fnatic’in Siege takım kaptanı Etienne “Mag” Rousseau, TSM FTX ve eski Six Invitational şampiyonu George “KingGeorge” Kassa da dahil olmak üzere Rainbow Six topluluğunun çeşitli üyeleri üzüntülerini dile getiren mesajlar yayınladı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol