E3 2021’de Tanıtılacak Rainbow Six Quarantine Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Ubisoft’un heyecanla beklenen yeni FPS oyunu Rainbow Six Quarantine, ilk kez E3 2021’de gösterilecek. İşte oyun hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

İlk olarak E3 2019’da duyurulan Rainbow Six Quarantine, o zamandan bu yana sessiz sedasız geliştiriliyor. Taktik tabanlı FPS oyununa dair sel verip sır vermeyen Ubisoft, Quarantine hakkında neredeyse hiçbir şey göstermedi.

Rainbow Six Quarantine’nın çıkış tarihini 2020’den 2021’e kaydıran Fransız şirket, yakın tarihli bir kazanç çağrısında oyunun 30 Eylül’den önce çıkacağını belirtmişti. Rainbow Six Siege’in muazzam popülaritesi göz önüne alındığında, serideki yeni oyuna dair beklentilerin çok yüksek olduğunu söylemek sanıyorum yanlış olmaz.

Rainbow Six Quarantine Hakkında Neler Biliyoruz?

yeni Rainbow Six oyunu

Şimdiye kadar Rainbow Six Quarantine hakkında çok az bilgi doğrulandı, ancak oyunla ilgili birkaç önemli ayrıntıyı biliyoruz. Her şeyden önce Ubisoft, ismi değiştireceğini doğruladığı için oyun  Quarantine olarak adlandırılmayacak. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunun 30 Eylül’den önce piyasaya sürüleceğini de biliyoruz.

Bununla birlikte, Far Cry 6‘nın da bu tarihten önce çıkması gerekiyordu, ancak 7 Ekim’de piyasaya sürüleceği açıklandı. Bu nedenle oyunun planlanandan daha sonraki bir zamanda çıkma ihtimali de bulunuyor.

Rainbow Six Quarantine çıkış tarihi

Takım tabanlı bir taktik nişancı oyunu olarak geliştirilen Rainbow Six Quarantine, üç kişiye kadar co-op desteği sunacak. Oyunun, bir tür uzaylı/canavar tipi düşmana karşı savaşmak için kullanılabilecek bir dizi operatör içereceği söyleniyor.

Oyun ilk duyurulduğunda, takımların uzaylı düşmanlara karşı savaştığı Rainbow Six Siege’in sınırlı süreli Outbreak modundan büyük ölçüde ilham almış gibi görünüyordu, ancak aradan geçen süre zarfında bu konuda bazı değişiklikler olmuş olabilir.

Ubisoft E3 2021 Sunumu Ne Zaman?

Fransız video oyun devinin E3 özel sunumu olan Ubisoft Forward, 12 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek. Söz konusu etkinlikte, Rainbow Six Quarantine dahil olmak üzere bazı yeni oyunların ilk kez sahneye çıkacağını biliyoruz. Ayrıca oynanış videoları ve fragmanlar da görmeyi umuyoruz.

Rainbow Six Quarantine E3 2021 Gösteriminde Neler Görmeyi Bekliyoruz?

Rainbow Six Quarantine E3 2021

Yukarıda da söylediğim gibi Ubisoft, merakla beklenen yeni FPS oyununun takım tabanlı taktik nişancı türünde olacağını doğruladı, ancak yine de oynanışa dair merak edilen pek çok detay var. Siege operatörlerinden biri olan Ela’nın Quarantine’da olması, oyunun Siege ile ne kadar yakından bağlantılı olduğuna dair iyi bir ipucu veriyor. E3 2021 sırasında Siege operatörlerinden kaçının Quarantine’da olacağını ve oyun için özel olarak yeni operatörlerin yapılıp yapılmayacağını görmeyi bekliyoruz.

Serideki yeni oyunun, Rainbow Six Siege Outbreak modundaki hikayeyi temel almadığını varsayarak, uzaylı canavar düşmanların kökenlerinin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz. Ayrıca oyunun yalnızca PvE olup olmadığını veya bir tür PvP moduna sahip olup olmadığını da öğrenmeyi bekliyoruz.

Son olarak Quarantine’nın gerçek isminin ve çıkış tarihinin resmi olarak açıklanacağını da umuyoruz. Oyunun önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürüleceğini bilmemize rağmen, tam olarak ne zaman raflardaki yerini alacağı büyük bir merak konusu.

Rainbow Six Quarantine hakkındaki tüm detaylara, E3 2021 kapsamındaki Ubisoft Forward sunumunda vakıf olacağız. O zaman kadar yeni bilgiler öğrendiğimiz takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol