Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 1’i Tanıttı

Yeni Snapdragon 7 Gen 1, Qualcomm'un amiral gemisi Snapdragon 8 serisinden birkaç premium özellik ödünç alacak.

Orta sınıf cihazlar için merakla beklenen yonga seti Snapdragon 7 Gen 1 tanıtıldı. Ayrıca Qualcomm bugün akıllı telefonlar için en yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Plus Gen 1‘i tanıttı. Yeni işlemci, Snapdragon 8 Gen 1 üzerinde CPU ve GPU performans avantajları ve daha iyi güç verimliliği dahil olmak üzere küçük iyileştirmeler getirdi.

Snapdragon 7 Gen 1 ise, Samsung’un 4nm süreci üzerine inşa edilmiş orta sınıf bir 5G yongası olacak. Bu işlemci, geçen yıl oldukça popüler olan Snapdragon 778G’nin halefi olacak ve önemli performans avantajları sunacak. Snapdragon 778G gibi bu işlemci de nispeten uygun bir fiyata etkileyici performans sunan birinci sınıf orta sınıf akıllı telefonlarda yer alacak.

Snapdragon 7 Gen 1 Teknik Özellikleri

Snapdragon 7 Gen 1

Snapdragon 7 Gen 1, 2.4GHz’de saat hızına sahip bir Cortex-A710 Prime çekirdeği, 2.36GHz’de saat hızına sahip üç Cortex-A710 Performance çekirdeği ve 1.8Ghz’de saat hızına sahip dört Cortex-A510 Efficiency çekirdeğinden oluşan sekiz çekirdekli bir Kryo CPU ile gelecek. CPU, bir Adreno GPU ile eşleştirildi ancak Qualcomm’un basın bülteni bu konuda detayları bizimle paylaşmadı.

Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 gibi, yeni Snapdragon 7 Gen 1 de Qualcomm’un 7. Nesil Yapay Zeka’sına sahip olacak. Bu yenilik, daha eski Snapdragon 7 serisi yonga setlerinde bulunan 6. Nesil Yapay Zeka motoruna kıyasla yüzde 30’a kadar daha iyi YZ performansı sağlayacak. Dikkate değer diğer iyileştirmeler arasında Snapdragon X62 5G modem-RF sistemi, özel bir Güven Yönetim Motoru, Android Ready SE, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 gibi özellikler mevcut.

Qualcomm; Honor, OPPO ve Xiaomi gibi önde gelen akıllı telefon üreticilerinin yeni Snapdragon 7 Gen 1 platformunu temel alan ticari cihazlarının pazara 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren çıkaracağını belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.