Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Yaratıcısından Rekor Hasılat

Dünyaca ünlü battle royale oyunu PUBG Battlegrounds’un yaratıcısı Krafton, 2022’nin ilk çeyreğinde 405,7 milyon dolar hasılat elde ederek rekor kırdı.

PUBG oyunlarının arkasındaki şirket olan Krafton, bu yılın ilk çeyreğine ilişkin mali bilançosunu açıkladı. Üç aylık dönemde 405,7 milyon dolar hasılat elde eden Güney Koreli firma, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 13,5 artış sağladı. Krafton’un aynı dönemdeki faaliyet karı çeyrekten çeyreğe yüzde 628 artarken, yıllık bazda yüzde 37 yükseldi. Net kar ise 190,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

PUBG Battlegrounds’un Ocak 2022’de oynaması ücretsiz modele geçişinin ardından çok sayıda eski kullanıcı oyuna geri döndüğünden, aylık ortalama aktif kullanıcı sayısı 2021’in 4. çeyreğine kıyasla neredeyse üç katına çıktı.

Krafton, PUBG Gelirleri ile Rekor Kırıyor

pubg yaratıcısı krafton

PUBG PC satışları bir önceki yıla göre yüzde 61 artışla 82,3 milyon ABD Dolarına ulaştı. PUBG Battlegrounds konsol satışları çeyrekten çeyreğe yüzde 124 ve yıldan yıla yüzde 274 arttı. PUBG Mobile ise 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 30, önceki çeyrekte yüzde 30 ve yıllık yüzde 5 artışla 307,1 milyon dolar gelir kaydetti.

Ünlü battle royale evrenini daha da genişletmeyi hedefleyen Krafton, 2022 yılında kod adı Project M ve hayatta kalma korku oyunu The Callisto Protocol gibi yeni başlıklar yayınlamaya hazırlanıyor. Bu sene erken erişim için planlanan Project M, Subnautica serisinin yaratıcıları Unknown World tarafından geliştiriliyor. Stüdyo, geçen yıl Krafton tarafında satın alınmıştı.

PUBG ile ilgili diğer içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.