PUBG’nin Geliştiricisinden Yeni Oyun: Project Artemis

Birkaç gün önce, PUBG'nin yaratıcısı ve Battle Royale türünün babası olan Brendan "PlayerUnknown" Greene, Krafton'dan ayrıldı ve 2019'da duyurulan Prologue oyununu yaratacak olan bağımsız stüdyo PlayerUnknown Productions'ı kurdu.

PUBG’nin yaratıcısı ve Battle Royale türünün babası olan “PlayerUnknown” olarak da bilinen Brendan Greene, geçtiğimiz hafta oyununu yayınlayan şirket olan Krafton’un saflarından ayrıldı. Geliştirici, Amsterdam’da PlayerUnknown Productions adlı bağımsız bir stüdyo kurdu. Bu stüdyoda geliştireceği ilk oyun Project Artemis isminde açık dünya bir hayatta kalma oyunu olacak.

Project Artemis’in resmi web sitesinde yeni kurulan stüdyodan bahsedilmiş, bu nedenle oyunla bağlantısı oldukça açık. Dahası, Krafton’ın PlayerUnknown Productions’da hisse sahibi olduğunu biliyoruz ve bu da şirketin söylendiği kadar bağımsız olmadığının da başka bir kanıtı.

Project Artemis

Project Artemis Neler Sunacak?

Twitter’da paylaşılan bu videoda geliştirici, açık dünya oyunlarına olan hayranlığını ve sundukları özgürlüğü anlattı. Ayrıca bunları doldurmak için içerik oluşturmanın çok zaman alan bir iş olduğundan da bahsetti. Greene’e göre bu sorunun çözümü, yapay zekanın içerikle dolu dünyalar oluşturmasını sağlayacak algoritmalar geliştirmek. Bu şekilde çapları devasa boyutlara ulaşan devasa haritalar yaratmak mümkün olacak.

Daha önce sağlanan web sitesinde açıklandığı gibi, Prologue kendi kendine öğrenen makineler için böyle bir test alanı olacak. PlayerUnknown, buna bir teknoloji demosu olarak bile değindi ve buna erişim için ödemenin gönüllü olacağını öne sürdü. Oyuncuların amacı vahşi doğada yol bulmak olacak. Bize varış noktası gösterilecek ve çok sert olması gereken havayla savaşarak oraya ulaşmak için gerekli araçlar sağlanacak ancak, yolu kendimiz bulmamız gerekecek.

Özetlemek gerekirse, şimdiye kadar uğraşmak zorunda kaldıklarımızın çoğundan daha büyük bir haritada tam teşekküllü bir hayatta kalma oyunu alacağız. Plan başarılı olursa Greene, Project Artemis olarak tanımladığı bir şeyi hayata geçirecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol