PUBG Yaratıcısı, Kendi Stüdyosunu Kurmak İçin Krafton’dan Ayrıldı

Battle royale türünün yaratılmasında öncü olan Brendan Greene, PUBG'nin sahibi Krafton'dan kendi oyun stüdyosunu kurmak için ayrıldı.

Battle royale evreninin mihenk taşlarından biri olan PUBG, çok önemli bir ismini kaybetti. Modlama ve tasarım çalışmaları ile battle royale türünün yaratılmasında kilit bir rol oynayan PUBG yaratıcısı Brendan Greene, kendi geliştirme stüdyosunu kurmak için Krafton‘dan ayrıldığını açıkladı.

Greene’in Krafton’daki çalışmaları, DayZ Battle Royale modu, H1Z1 ve Fortnite Battle Royale modu dahil çok sayıda oyun için ilham kaynağı oldu. 2016 yılından bu yana Güney Kore merkezli video oyun devi Krafton’da çalışan başarılı tasarımcı, artık kendi yolunu çizmeye karar vermiş gibi görünüyor.

PUBG Yaratıcısı, 2016 Yılından Beri Çalıştığı Krafton’a Veda Etti

PUBG yaratıcısı krafton'dan ayrıldı

Greene, 2019 yılında Krafton’un PUBG Özel Projelerine başkanlık etmek için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a taşınmış ve burada geçici olarak Prologue isimli yeni bir oyun geliştirmeye başlamıştı.

Krafton, Greene’nin kurduğu yeni stüdyonun azınlık hissesine sahip olacak, ancak buna rağmen şirket bağımsız şekilde faaliyet gösterecek. Playerunknown Productions adlı bu yeni şirketin merkezi Amsterdam’da bulunuyor. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan PUBG yaratıcısı, şu ifadeleri kullandı:

PUBG yaratıcısı

“PUBG ve Krafton’daki herkese bana bir şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için minnettarım. Bugün, yıllardır öngördüğüm türden bir deneyimi yaratma yolculuğumda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyorum. Yine, planlarımı desteklediği için Krafton’daki herkese müteşekkirim ve sonraki bir tarihte projemiz hakkında daha fazla bilgi vereceğim”

Greene’nin stüdyosunun tam olarak ne üzerinde çalıştığına dair bilgi verilmedi, ancak basın bülteninde “ekibin açık dünya oyunlarına daha büyük ölçeklendirme sağlayacak sistemleri” araştırdığı yazıyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol