PUBG: NEW STATE İkinci Alfa Testi: Grafikler Ateş Ediyor!

Sevilen battle royale oyunu PlayerUnknown's Battlegrounds'un arkasındaki ekip tarafından geliştirilen PUBG: New State, ikinci alfa testine Türkiye dahil çeşitli ülkelerde girdi. Bu yazımızda, heyecanla beklenen oyuna dair ilk izlenimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

PUBG NEW STATE’in ikinci alfa testi 29 Ağustos’ta sona erdi. Aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkede düzenlenen test, hem Android hem de iOS platformunda yoğun bir katılıma sahne oldu. NEW STATE’in oynanış sistemlerini test eden kullanıcılar, halen geliştirilme aşamasında olan oyunu ilk kez deneyimleme şansı yakaladı.

PUBG NEW STATE İkinci Alfa Testi, Büyük Bir Katılıma Sahne Oldu

Türkiye’den PUBG NEW STATE ikinci alfa testine katılanlardan biri de bizdik. 27 – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen test sırasında Troi haritasına atlayıp, 2051 yılındaki PUBG evrenini keşfettik. Aynı zamanda sadece NEW STATE için tasarlanmış olan çeşitli silah ve eşyalarla etkileyici bir savaş deneyimi yaşadık.

Oyuna giriş yaptığınızda, sizi bir karakter özelleştirme ekranı karşılıyor. Buradan karakterinizin cinsiyetini, ten rengini, saç şeklini ve rengini, kıyafet, aksesuar vb. özellikleri belirliyorsunuz. Bunları daha sonra dilediğiniz zaman tekrardan düzenleme şansınız da mevcut.

PUBG NEW STATE ikinci alfa testi

Oyunda bir eğitim modu mevcut. Bu bölüme girerek, oyundaki tüm silahları deneyip, oynanış mekaniğine ve kontrol arayüzüne alışabilirsiniz. Daha sonra lobiye dönerek, kendinize bir eşleştirme buluyorsunuz.

NEW STATE’e girdiğinizde, grafiklerde önemli oranda iyileştirme olduğunu hemen fark edebiliyorsunuz. Bu arada oyunu ultra ayarlarda oynadığımızın altını çizelim. Fakat performans ayarları arasında henüz aktif olmayan ‘Ekstrem’ seçeneği de var. Bu grafik ayarı muhtelemen tam sürümde açılacak.

PUBG NEW STATE test

Mekan tasarımları, araç modellemeleri, patlama grafikleri, animasyonlar ve silah sesleri gibi detaylar gerçekten çok etkileyici. Ayrıca arayüz ve hassasiyet de son derece güzel. Test sırasında ses ve görsel bug’a hiç rastlamadım. Benzer şekilde duvar veya zemin kaplamalarına yaklaştığınızda da herhangi bir bozulma olmuyor.

Ek olarak oyundaki seslere de ayrı bir parantez açmamızda yarar var. Sulak bir yere girdiğinizde suyun derinliğine göre veya bastığınız zeminin özelliğine göre ses efektleri değişkenlik gösteriyor. Bu da, PUBG NEW STATE’teki hoş detaylardan bir tanesi.

Trailer Park 2

Oyunda yararlanabileceğiniz pek çok özelleştirme kiti mevcut. Bunlar sayesinde silahınızın özelliklerini artırabiliyorsunuz. Örneğin; Beryl M762’de kullandığım ‘Geliştirilmiş Namlu’ eklentisi, silahın hasar gücünü artırırken, geri tepmeyi ve namlu ucu hızını azalttı. Ayrıca oyunda dilediğiniz noktada drone çağırıp, destek güç olarak kullanma şansınız da var.

PUBG NEW STATE 2. alfa testi

Genel olarak PUBG NEW STATE alfa testinden büyük keyif aldığımı söyleyebilirim. Oyun, hem grafik hem de oynanış anlamında gerçekten güzel bir deneyim sağlıyor. Tabii, geliştirme sürecinin hala devam ettiğini hatırlatalım. Dolayısıyla Krafton ilerleyen dönemde daha fazla test yapabilir.

Oynaması ücretsiz PUBG NEW STATE, bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürüldüğünde çok sayıda farklı Android ve iOS cihazda çalışacak şekilde optimize edilecek.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol